| roxanaaa a întrebat:

Nu stiu cum sa mai ma machiez. m`am saturat de creion si asteathinking
vreau totusi ceva asa cu creion dar mai intr-un fel simplu. si nea. numai stiu cuum. am ochii verzi` sunt mai alba la fata si sunt bruneta aveti ideei? fundalove struck

Răspuns Câştigător
| LauraFll a răspuns:

Pai sa aplici un fond de ten. dar daca ai pudra`thinking si prima data te dai cu putin fond de ten si dupa cu niste pudra ( daca ai fondu de ten deschis ). si faza la creion eu ma machiej cu mai multe culori. ti-as sfatui sa iti iei un creion albastru. te dai prima data cu cel negru pe sus si dupa peste linia neagra mai dai si cu cel albastru. o sa-ti stea bine. pentru ca ai ochii verzi. eu i am albastrii si imi vine perfect.