| LucyHeartfiliaXD a întrebat:

Nu stiu daca ar fi bine sa spun problema mea aici dar nu mai pot sa suport si sa tin in mine. Sa incep, am un prieten pe care il iubiesc foarte mult si simt ca si el la fel dar alta e problema, am un profesor care il intereseaza tot ce se intampla adica daca o fata se intalneste cu un baiat el trebuie sa stie si nu mai suport asta. Prietenul meu a fost la el la meditati si a inceput sa ii spuna ca o sa ii spuna mamei lui ca eu nu il las sa invete si din astea, chestia asta m-a facut sa plang si nu stiam ce sa mai fac, i-am spus prietenului meu ca trebuie sa ne despartim pentru ca nu sunt buna pentru el dar nu a vrut. Si la scoala isi bate joc si tot ma intreaba prostii. Chiar nu mai suport, nu stiu de ce il intereseaza pe el chiar nu stiu, si acu cand credeam ca totul s-a terminat prietenul meu iar merge la el la meditati si chiar nu imi place pentru ca iar o sa ii spuna prostii despre mine care nu sunt adevarate. Nu stiu ce sa mai fac, mereu plang pentru ca mi-e frica sa nu ne despartim din cauza lui... sad

4 răspunsuri:
| AnneSiAtat a răspuns:

Bună (:
în primul rând, te felicit pentru faptul că te-ai descărcat. să ştii că este mare lucru, deşi nu pare.
în al doilea rând, pot spune că acel profesor este chiar ....nesimţit...el vine în acea şcoală pentru a preda, nu pentru a se interesa de viaţa elevilor lui. viaţa lor nu trebuie făcută aşa "populară" prin acea şcoală, pentru că v-aţi simţi extrem de penibil. vorbeşte cu diriginta ta în particular, şi spune-i să vorbească cu acest profesor. spune-i că nu mai suporţi, că este viaţa ta şi că nu trebuie să se mai bage el. dă-i argumente, convinge-o că aşa e. ai şi tu drepturi, câştigă-le!
apoi, vorbeşte cu prietenul tău şi spune-i să nu se lase influneţat de tot ce se întâmplă. spune-i că ai greşit când i-ai cerut să vă despărţiţi, şi că acum ai cu totul altă părere. împreună, şi cu ajutorul dirigintei, veţi putea să treceţi peste hopul ăsta. în toate relaţiile apare un hop, se trece uşor sau greu, depinde de persoane.
Succes!

| LucyHeartfiliaXD explică (pentru AnneSiAtat):

Faza e ca el e dirigintele meu...

| Killa93 a răspuns:

Bla,bla ce te intereseaza pe tine de profesor, daca tu si prietenul tau va iubiti, lasa naibii de profesor.
El vorbeste sa nu moare de foame, doar asta e meseria lor. laughing

Bafta, te pup.

| Damian_Adina_1993 a răspuns:

Pai...e simplu, asta e momentul in care se decide... daca el se lasa influentat de cap de tabla(profu ala)vei vedea ca nu merita sa tii la asa ceva si sa suferi din cauza lui, daca nu se lasa influnetat si iti tine apararea inseamna ca trebuie sa lupti si sa nu lasi nimic sa va desparta happyMult noroc