| andrei233332 a întrebat:

Nu stiu daca e categoria buna dar am o intrebare...cum pot sa imi dezvolt muschii pectorali si cei de la abdomen? stiu ca pentru abdomen se fac abdomenelaughing cam cate ar trebui sa fac pe zi? iar pentru pectorali flotari, am niste gantere acasa 4 kg fiecare.am 2...cum as putea sa le folosesc in asa fel incat sa imi dezvolt muschii pectorali?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| HendrixKafkaLOVE a răspuns:

Bună. Totul trebuie să fie progresiv. Pornește de la cât poți tu și mărește „doza" zilnică cu câte 10. Să zicem să pornești mâine de la 20, poimâine muncește să faci 30, iar săptămâna viitoare marți, coboară: adică de la 70, la 60, la 50... Așa se face corect. Dacă nu poți în fiecare zi cu 10 mai mult fă cu câte 5!
Ganterele...Le iei și le ridici deasupra capului și le menții sus timp de un minut, două, trei...cinci! Duci mâinile pe lângă corp și le ridici în lateral(tot cu acele gantere), la fel le ții acolo timp de câteva minute. Le ridici În față sus și foarte înet le cobori, ăsta este un alt exercițiu!
Îți urez mult noroc și consecvență! Peace!

1 răspuns:
| andrei233332 explică:

Multumesc pentru raspunsbig grin eu in fiecare zi fac cu 5 mai multe dar nu faceam pentru pectorali ci pentru biceps, triceps mai mult...am sa incep si pentru pectorali big grin inca odata multumesc!