| Vanity a întrebat:

Nu stiu daca e tocmai o intrebare cu un raspuns posibil, dar ma intreb de ce toata lumea judeca dupa aparente? De ce trebuie ca frumusetea sa te impiedice sa-ti faci viata mai buna? Probabil ca par idioata, dar totusi vreau sa gasesc un raspuns sincer. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Deny1333 a răspuns:

Pentru că, judecându-i pe ceilalţi după aparenţe, fără să le dăm șansa de a ne demonstra cu adevărat cine sunt și observându-le numai greșelile; încercăm să nu le vedem pe ale noastre.
Nu pari idioată, de multe ori cei ce nu au un aspect foarte plăcut sunt umiliţi, iar "superbii" sunt prea-slăviţi. Asta ne e firea, nu prea avem ce schimba aici. straight face
E bine că mai sunt și persoane, cum ești tu, ce văd asta un lucru total eronat.

1 răspuns:
| Pufuu a răspuns:

Pentru ca asa-s oamenii.