| Z0R0 a întrebat:

Nu stiu de ce tiganii nu pot fi oameni? adica 95% dintre ei :
-scuipa oamenii pe strada, sunt jegosi, fac galagie in autobuze etc, injura, se iau la bataie din nimic LISTA POATE CONTINUA
cateva cazuti pe care le-am patit personal : eu mergeam pe strada linistit, deodata niste puradei incep sa arunce cu bolovani / pietre in mine straight face e normal dragilor? o data chiar i-au spart capul unui simplu trecator, el a ajuns la spital e urgenta dar acei tigani nu au patit nimic. Cum sa te scuipe doar daca mergi pe strada? Cum? Cum sa iti intre in casa/curte fara nici o jena? Mai au si tupeul sa le spunem "ROMI" de ce "romi"? tigani s-au nimit de la inceputuri, chestia cu "romi" a aparut tot de la un tigan, doar ca europenii/americanii etc sa ii confunde cu ROMANII. tigani sunt si in USA (1kk) Bulgaria (400k) Ungaria (500k) Romania (600k) Turcia (800k)
Va plac aceste specimene? Scuze dar pe acei 95% dintre tigani nu ii pot numi oameni!
Nu am nimic cu acei 5% ( care stiu sa fie oameni )

ROMANILOR, FITI UNITI! NU TREBUIE SA II GAZAM TREBUIE DOAR SA LE ARATAM CA NU EI FAC LEGEA IN TARA NOASTRA.

Chiar ca place sa fiti batjocoriti de oamenii din tarile straine. acesti tigani au patat imaginea tarii.

Padure fara uscaturi nu exista, si unii romani sunt vai de steaua lor. dar tiganii sunt mult prea multi happy

Răspuns Câştigător
| nevermind3322 a răspuns:

Da, ai dreptate. Din cauza tiganilor noi, romanii, avem o imagine extrm de proasta in ochii celorlalti, insa in afara de cersit eu nu i-am vazut facand altceva. Nu vreau sa fiu rea, dar tu in ce oras stai, de le este permis acelor creaturi numite tigani sa dea dupa oameni? Este incredibil la ce nivel s-a ajuns. Chiar asa ceva nu-mi puteam imagina... Jenant, jenant, jenant! Si e cu atat mai penibil cu cat avem pretentia ca suntem o tara europeana si civilizata. Rusine!

4 răspunsuri:
| AndreeaE a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat uneori acei puradei cum ii numesti tu, invata de la altul, sa stii ca am intalnit Rromi. Intr-adevar acesti oamnei au un stil diferit dar nu ii putem numi animale sunt oamnei daca nu s-ar face aceste diferente intre noi si atatea bataie cu ei nu cred ca s-ar ajunge aici. Si ce am putea face sai omoram sai aruncam in prapastie asa sunt ei. Si sa stii adevarul e ca Romania nu a ajund de tot rahatul din cauza lor, daca nu ai nici-o treaba cu ei si ii lasi impace sunt ok. Dar cu romani care sunt chiar niste animale de ce nu aduceti vorba. Sa sti ca Romania tot din cauza noastra a romanilor a ajuns chiar asa jegoasahappy.Nu sunt rrom dar nu am nimic cu ei. Sunt ei mult mai galagiosi si mult mai murdari uni dintre ei, dar sa stii ca daca ii lasi acolo unde sunt, iti da buna ziua pe drum.Iar copii sunt invatati de aia mai mari sa injure sa scuipe si sa arunce cu pietre in oamnei

| Z0R0 explică (pentru AndreeaE):

Daca nu am nici o treaba cu ei si nu le fac nimic crezi tu ca e totul ok? tu ai citit ca ma plimbam linistit pe strada si ma trezesc atacat cu pietre de acesti tigani
Ba da in mare parte Romania s-a facut de *** din cauza LOR!
Ce buna ziua sa-mi dea? poate sa-mi fure ceva din buzunar ca semn de buna ziua!
Tiganca face vreo 2 copii pe an numai ca sa ia alocatie. Ei sunt niste copii facuti la plictiseala, care sunt trimisi la scoala sa se bata, sa injure / scuipe copii din nimic.
Poate maine, poimaine si copii tai vor patii la fel. Apoi sa iti aduci aminte cum le luai apararea aici;)
Probabil ca orasul / satul de unde vi tu e unul foarte linistit aproape fara tigani.
Si de ce le zici Rromi? citeste putin cati oameni au de aface cu acesti suboameni http://raperboy.ro/rromi-sau-tigani.html

| adishorMS a răspuns:

Natiune are vina ei DAR si conducerea tarii
a fost cazul cu castrarea, in afara de a se arunca cu bolovani in bietul om nu s-a intamplat nimic poate ca omu a ajuns la asemenea masuri tocmai ca i-a spart unu capu sau ma rog frumos
am fost in Paris am ajuns de RUSINE sa nu vorbim romaneste pt.ca toti cersetorii erau romani langa Lyon este o "asezare" cam cat un oras plin de corturi
francezii AU DREPTATE sa ne trateze asa pt.ca ei asta vad. ce ma deranjeaza e ca ei ca patria democratiei ce se considera de ce nu iau 50 la alegere sa-i educe sa ne dea si noua reteta e mai usor sa-i trimita acasa
de ce autoritatile romane nu se sesizeaza cu privire la palatele lor din buzescu,macin,strehaia,huedin,Timisoara, recas, hunedoara, etc., etc.etc.etc?
de ce ei inte ei in staborul tiganesc nu iau de la cei bogati sa dea si la ce saraci?
de ce? de ce? de ce? sunt atatea problemeeeeeeeeeeeeeeeeeee
revenind la prima cea cu castratul de ce guvernul nu reduce alocatiile copiilor dupa al doilea pana la 0 de la al 5-lea pt.ca fac copii pentru alocatie?
madalin voicu unu dintre putinii tigani (cum singur se numeste)cu cap a spus cu cativa ani in urma "dragilor in 15 ani Romania o sa se scrie cu doi de rr (rrom)"din pacate acolo se vrea a se ajunge de ce?
simplu sunt o natie needucata de accea fac cea ce spui si tu si cel mai usor de a conduce o natiune e prostirea ei
ex. avem 1000 de alegatori ce daca 600sunt tigani? de alegeri acolo se tin campaniile in satra
cel mai simplu raspuns NU SE DORESTE educarea lor e mai bine cu ei indobitociti mai usor de manipulat la asta se reduce tot cine ar trebui sa ia masuri nu e scuipat, nu simte mirosul, nu aude galagia, nu aude ijuraturile si nici nu e luat la bataie sa nu mai vorbim ca in cartierele lor nu ajung tiganii sa fure nici macar sa caute in gunoi asa ca acum revine itrebarea in sens invers DE CE sar deranja sa ia masuri? astept raspuns