| Rukimika1290 a întrebat:

Nu stiu de unde sa >incep o iau de la inceput.
Am 2 prietene Diana si Ina. Intr-o zi cind am venit la scoala ele nu vorbeau cu mine, am incercat sa aflu cauza, dar ele nu mi-a raspuns.Cind mergeam acasa de la scoala auzeam dupa spatele meu vorbe tare parsive despre mine. A doua zi cind am venit la scoala am incercat din nou sa aflu cauza supararii lor iarasi m-au dezamagit prin tacere.Cind mergeam acasa Ina a aruncat cu un bulgare de rapada in mine(era iarna afara)eu m-am intors si ne-am certat, din nou am incercat sa aflu de ce nu vorbesc cu mine (a 3-a oara)la ce Ina mi-a raspuns ca ei Diana i-a zis ca eu o vorbeam(parsiv)dupa spate.Am ramas cu obrazul scaldat in lacrimi si i-am zis ca nu-mi mai e prietena daca crede tuturor minciunilor.Trecuse o saptamana la fel taceam ambele, iar ieri ea se apropie de mine si vorbeste de parca nimic nu s-ar fi intimplat, dar eu m-am intors si am plecat(nu pot s-o iert) ea venise dupa ore la mine in ospetie de parca nimic nu s-ar fi intimplat...
Cum sa procedez nu pot s-o vad in >ochimi-e greata, dupa atitea vorbe spuse dupa spate iertarea mea s-a terminat...Cum sa procedez cedeti ca e mai bine sa ma inprietenesc cu ele sau nu?

Răspuns Câştigător
| MonsterBunny a răspuns:

Eu ti-as sugera sa-ti gasesti noi prietene. Am trecut prin asta dar mult mai rau si ca o proasta m-am impacat cu aceea fata si iar ne-am certat dar de data aceasta permanent. Parerea mea.Acum daca crezi ca ai incredere impaca-te cu ele desi totusi e posibil sa regreti mai tarziu.

4 răspunsuri:
| Lexiiii a răspuns:

Asteapta un timp,si ai sa vezi ce se intampla. Niciodata nu o sa vezi o prietena care sa nu te vorbeasca pe la spate. Asa e natura tutuor,fie ca vrem sau nu! Vorbeste cu ele si spune-le clar ce te-a deranjat, si vezi ce zic si ele. Dar ar fi mai frumos sa i-si ceara si iertare. Prietenele vin si pleaca si sunt schimbatoare ca vremea. Asa ca nu e bine sa ai incredere in ele, toate sunt cu 2 fete.
Mult noroc, si daca chiar crezi ca merita prietenia ta, impacate cu ele.

| Rukimika1290 explică (pentru Lexiiii):

Nu merita, multzumim mult acum stiu ce sa fac!

| yusty1980 a răspuns:

Sa scrii o carte! Ca te pricepilaughing

| ayenne a răspuns:

Stai la vorba cu Diana, ca doua fete mature. Cred ca o sa intelegi de ce a spus astfel. Am avut si eu asa chestii, si cred ca ar fi mai bine sa-ti faci o alta prietena, sau procedeaza cu Ina, asa, cum a procedat ea cu tine.winking