| AnimeRoby a întrebat:

Nu stiu sa imi fac prieteni. Colegii mei stau mereu cu ceilalti copii de la alta clasa si îi vad mereu pe hol razand, dar eu nu cunosc pe nimeni. Ma puteti ajuta cum sa imi pot face prieteni?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| CaliforniaLA a răspuns:

Fii tu însuți, încearcă să fii amuzant, amabil, de treaba, încearcă să te bagi in seama cu cei pe care îi consideri tu ca fiind de încredere, lucrurile vor decurge apoi de la sine. Cheia e sa fii tu însuți orice ar fi, și eu am trecut prin asta, am incercat sa atrag oarecum atenția asupra mea, iar pe termen lung, asta m-a ajutat. În ziua de azi, oamenii sunt atrasi mai ales de simțul umorului

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Vezi ce zice pe aici:
https://www.jw.org/......-prieteni/