| Annabella9719 a întrebat:

Nu vi se pare ca sunt prea multe cazuri de cancer sau tumori in ultimii ani? Mai ales de copii.De curand am aflat de o fetita(mama ei este din oras cu mine si o cunosc)care avea tumoare la cap si a murit.A fost prin multe tari, au operat-o si fara nici un rezultat.Cum e posibil asa ceva? Fetita avea in jur de 6 ani.Ce-a facut copilul ala de a fost asa aspru pedepsit de soarta? Nu mai pe oamenii astia care rau planetei, oamenilor nu li se mai intampla absolut nimic! De ce e atat de nedrept?!

4 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Da, am observat și eu acest lucru. Daca moare cineva și îi întrebi rudele de ce a murit (boală) o sa îți zică "cancer"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, probabil ca sunt la fel de multe ca si in trecut, sau poate chiar mai putine, cine stie. Chestia e ca noua acum ne e mult, dar mult mai usor sa aflam lucruri de genul din moment ce internetul s-a mai dezvoltat si e folosit si de mai multi oameni, iar stirile de genul (cele negative) atrag vizualizari.
In legatura cu intrebarile tale la care nu prea poti gasi un raspuns ("Ce-a facut copilul ala de a fost asa aspru pedepsit de soarta?") mai bine nu le mai pune. E mult mai bine acum (din punct de vedere al sanatatii si al sperantei de viata) decat cu 50-100 de ani in urma. Totusi, nu e perfect, nu toti ajung la 70 de ani. Pana la urma de aia se numeste speranta de viata si nu altcumva. Asta nu inseamna ca trebuie sa nu ne para rau de cei mai ghinionisti, dar poate ar trebui sa ne gandim si la partea mai buna, nu mereu la partea rea. Macar daca ne-am gandi noi insine la asta, dar suntem fortati de media sa aflam toate astea. Daca vrei sa vezi stirile sigur o sa dai de stiri negative fiindca, cum am mai zis, astea atrag lumea. Nimanui nu ii pasa ca astazi NU au murit 7 miliarde de oameni, sau ca NU au fost accidente, noi suntem interesati mai mult de cazul ala ghinionist in care s-a intamplat ceva rau.

| immaBeast a răspuns:

" Asa a vrut Dumnezeu, maica "

| Ramses_Ady_1999 a răspuns:

Asta de poate transmite din neam ( rude ) gen de la bunici la părinți și lde la ei la copiii.