| Daria00 a întrebat:

Nu vreau sa ma mai trezesc încă o zi ca sa trăiesc asta..Nu sunt mulțumită cu mine și cu nimic din ce se întâmpla cu mine acum. Simt nevoia sa vorbesc cu cineva. Am depresie de mai bine de 2 ani, agravandu-se cu timpul.Nu mai merg la psiholog fiindcă nu simt ca ma ajuta. La depresie se adauga anxietatea care ma cotroleaza din ce in ce mai tare in ultimul timp. N am fost la școala zilele astea, fiindcă nu pot sa ma CONVING sa fac nimic. Sa ma îmbrac, sa mi fac dus, sa merg, sa ies undeva..nimic..Nu mai suport,nu ma mai suport, nimic din mine, nimic din jurul meu nu ma mai face fericita.Ma simt pierdută și nu ma mai pot găsi.N am crezut vreodată ca voi ajunge așa, ca voi fi așa. Pur și simplu nu mi doresc sa mai exist.Am nevoie de ajutor, de un sfat...simțeam nevoia sa spun asta cuiva...

7 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Ai nevoie sa vorbesti cu cineva care sa te asculta nu sa te judece. Inteleg nevoia ta de a spune asta cuiva si ma bucur ca ai reusit sa spui aici aceste lucruri. Nu stiu cum te pot ajuta, pot doar sa-ti spun ca viitorul tau poate fi foarte frumos si de aceea merita sa te convingi sa faci ceva.

| OldSoul a răspuns:

Ti-am lasat un link in privat care poate te va ajutawinking
So... Check pm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de aceeaşi părere, ai nevoie de cineva cu care să vorbeşti fără să te judece.
Nu recomand asta oricui dar, în ultimă instanță, internetul îți poate fi de folos să îți faci noi cunoştințe cu care să ții legătura.Cu grijă totuşi. Dacă dai de obsedați perverşi sau bolnavi psihic să nu eziți să îi blochezi cât mai repede.Se întâmplă rar, dar se întâmplă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa ai nevoie de psihiatru

| Raniaa a răspuns:

Buna...Viata nu este numai curcubee.
... Plangi, tipa, descarca tot ce ai adunat in ultimul timp, ani. Cand ai terminat, sterge nasul si lacrimile! Capul sus!
Viata este... viata, cu bune cu rele, cu dezamagiri cu tot! Nu, ii permite sa te ingenuncheze, indiferent de ce se intampla!
Nu iti place ceva? Schimba! Nu iti place viata asta?! Invata si ai sa reusesti sa o schimbi! Nu permite nimanui sa iti stearga zambetul. Gaseste-te pe Tine! Lupta pentru Tine!
Numai TU si numai TU poti face cu adevarat diferenta!

| ØverTheRainbøw a răspuns:

*s-Ar PuTEa sa aI nEVoIe de PSiHiatRu* pls dude

E o problema adolescentina, in general noi astia mai *introvertiti* o avem. Ideea e ca iti lipseste sau simti nevoia de ceva anume, cel putin asa e la mine. Am avut aceeasi problema care la fel, a durat foarte mult timp..si inca apare din cand in cand. N-aveam chef sa ies din pat, sa mananc..afara sa ies nici atat, aveam impresia ca toata lumea se uita la mine. Oricum, am fost in stadiul ala aproape 3 ani de zile, pana am terminat liceul... dupa s-a inrautatit, imi pierdusem timpul stand degeaba ca un trist fara sa fac nimic.
Probabil si din cauza ca locuiesc singur de 5-6 ani si nu sunt foarte comunicativ trec prin fazele astea. Mna..incearca sa faci o anumita schimbare si poate o sa-ti revii. ceea ce e destul de greu :/