| HiperSoul a întrebat:

Numa so inceput scoala si iar probleme. Dati-mi va rog idei cu ce sa incep un text pe tema viata e continua miscare, e mirosul florilor de tei. Va rog macar o idee.

1 răspuns:
| adinaxD a răspuns:

Frate...inainte sa incepi o compunere trebuie sa stii scrie! ''numa so inceput''?! poate: ''abia s-a inceput''.
continua miscare? gandeste-te si tu la mortalitate sau natalitate de ex. asta e continua miscare: in timp ce unii oameni mor, se nasc altii. totul e intr-o continua miscare: natura, oceanele, animalele etc.