| DarthRevan a întrebat:

Numai mie, mi se par adolescentii niste copii prosti lipsiti de seriozitate si atitudine? Sincer m-am saturat de mentalitatea asta copilareasca a oamenilor!

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cind eram copil, daca nu aveam ce face, citeam o carte, pentru ca aveam doar doua ore de tv seara. Asta iti deschide mintea, pentru ca o folosesti. Azi e mai usor pentru un copil sa se uita la tv. Asta mai mult iti incuie mintea, pentru ca nu ti-o folosesti. Cind eram in scoala, faceam calculele din minte. Asta iti deschide mintea. Azi, orice device are si calculator, deci de ce sa ma mai chinui? Asta iti prosteste mintea. Cind eram tinar, informatia era pretioasa, nu o gaseai oriunde, necesita cautare, studiu, transpiratie. Asta iti deschide mintea. Azi pe net avem informatia la degetul mic, insa e aparent, pentru ca nu stim sa o folosim, credem doar ca stim, si de asta, ti se incuie mintea, pentru ca consideri ca nu mai ai nevoie de cercetare.
Nu e elocvent? Ne credem inteligenti, dar ne folosim azi mintea atit de putin! Si asta se vede cel mai bine la cei tineri, care s-au nascut cu totul mura-n-gura.
Nu, nu sunt prosti. Nici neseriosi. Dar sunt "stersi". Sunt lipsiti de personalitate. Rar vad in ziua de azi un tinar cu personalitate puternica. Pentru ca o personalitate puternica implica si o minte puternica. Dar de unde sa fie asa ceva, daca ei nu si-o formeaza?
Deci, nu ti se pare.

| darrio2007 a răspuns:

Pe 19 decembrie spuneai ca este ultima intrebare postata de tine. Ce te-a facut sa revii? Nu ai convins inca vreo fata sa faca sex cu tine?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica cam asa ca tine cand intrebari ca disperatul acum vreo luna cum sa convingi o fata sa faca sex ca tine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

laughing voia sa o plateasca inca, probabil nu stia ce sa faca " oare dau banii inainte sau dupa? :s "

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Beneficiile libertatii, aroganta ca sunt super inteligenti ca stiu butona, societatea cu valori rasturnate. Romania a devenit un tomberon de gunoi prin simpatie cu vestul.

| Nemessys a răspuns:

Nu, nu esti singurul. Nici eu nu prea-i suport pentru ca-i intalnesc zilnic -_-. Ei intr-un fel isi,, prelungesc" copilaria. Ca mai tarziu, pe la 20 si ceva de ani nu se mai pot comporta asa. Daca tu esti mai matur la minte si vezi lucrurile altfel, aia e altceva. Ei prefera distractie, petreceri, cluburi,,, pe barosaneala". Gen. asta e modul lor in care,, se bucura de viata" sau,, traiesc viata la maxim", stii? Si totusi, pana la urma fiecare face ce vrea.