| ionukutza1 a întrebat:

O dieta buna de slabit sanatos? Cam 10 kg.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

O modalitate relativ simpla ar fi sa micsorezi portiile pe care le consumi (nu prea radical, totusi), sa mananci de 3-5 ori pe zi (3 mese principale si 1-2 gustari), sa bei 1.5 litri de apa pe zi sau mai mult, sa renunti la fast-food, dulciuri si mancaruri procesate, inlocuindu-le cu alimente mai sanatoase (dulciuri facute in casa, de exemplu) si sa faci mai multa miscare (30-60 de minute pe zi). In 2-3 luni ar trebui sa scapi de cele 10 kg, daca ai rabdare si nu renunti.

2 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Cea mai buna dieta pe care am mai recomandat-o pe TPU si a functionat este sa mananci cat mai multe fructe si legume, sa bei cate un pahar de apa calda cat poti tu de fierbine si sa facio minim o ora de sport pe zi.

| hgcl a răspuns:

Sa mananci cat mai sanatos posibil, fara fast-food, patiserie dulciuri, sa nu mananci macaruri prea unse, paine neagra, fara suc nici carbogazos nici natural...doar daca il faci tu acasa in blender.Sa faci sport de preferat alergat si bicicleta si sa nu mananci inainte cu 3 ore de culcare happy. Preferabil de dimineata ar fi bine ca sa mananci ceva bogat in proteine ca sa iti asiguri energia pe restul zilei.Si daca poti ca sa adaugi in alimentatia ta cat mai multe fructe si legume, dar sa nu ocolesti carnea (preferabil piept de pui). Bafta!