| anonim_4396 a întrebat:

O facultate pentru a deveni ghid turistic?

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Geografie-Turism.

| psiholoaga a răspuns:

Geografie-Turism.

mlm
| mlm a răspuns:

Mai poti face si orice facultate si apoi faci un curs de ghid turistic.

eileen
| eileen a răspuns:

Poti face si la ASE pe partea de marketing, comert, turism daca vrei sa lucrezi ca si agent de turism, sa atragi oamenii inspre vacante scumpehee hee sau la Geografie unde au o sectie de turism pentru ghid turistic, dar doar pentru asta iti ajung cred si niste cursuri de geografie, istorie si turism in zona unde te-ai hotarat sa o prezinti turistilorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da