| titicristina21 a întrebat:

O fata mi-a trimis mesaj pe intagram ca are nevoie de ajutor eu i-am zis cu ce te pot ajuta? ea a zis ca e saraca si nu are bani si ar vrea sa-i faca un cadou tatalui ei! nu i-am raspuns inca dar nu stiu ce cadou va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Esti exagerat de naiba.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru UnBroken2016):

V in loc de B

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Bwhahahahaha, autocorectarea asta!

| Cσcσ a răspuns:

"UnBroken2016" are dreptate.

| titicristina21 explică (pentru Cσcσ):

Deci ce ii pot spune?

| Cσcσ a răspuns (pentru titicristina21):

Eu zic sa-i spui ca nu o poti ajuta. Fara suparare, dar daca nu o cunosti, nu ar trebui sa ai incredere in ea. Sunt multi oameni de genul acesta care cer bani pe internet. Ii spui simplu "nu" si daca insista, refuzi in continuare.

| radubz a răspuns:

Regula este simpla. Dai bani cu imprumut doar:
1.Cui are un serviciu stabil si stii ziua cand ia banii
2.Rude apropiate dar niciodata mai mult de 10% din veniturile tale lunare happy