| Vlach a întrebat:

O intrebare...de ce oamenii din ziua de azi,de fapt de ce oamenii in general,considera ca,mast... Mi-e si rusine sa zic, da stiti la ce ma refer, de ce considera asta asa normal? Si ce e cu explozia asta de copii tot mai interesati in stiti voi ce si mast..provocarea de placere singuri.Ce e cu lumea asta! De ce unele lucuri asa de rele sunt considerate asa normale? Unii o sa ziceti ca de,provoaca placere si gata,e bine,pai NU! Si drogurile provoaca placere,dar asta nu e o scuza sa consideri asta un lucru normal
Sfantul Antonie a zis ca va veni o vreme in care oamenii vor fi nebuni,iar daca nu vei fi ca ei,anormal,vei fi considerat tu nebun... Se pare ca vremea aia a venit, sper sa intelegeti intrebarea, de ce desfraul devine asa normal?

11 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Aeonium eu nu doresc sa ma fac calugar, oricum stiu ca o sa ajung in iad happy

| RainmakerX a răspuns:

Am aceeasi parere ca si SS卐.

| Deaad a răspuns:

Masturbarea este ceva normal din comportamentul sexual al omului, comportament ce a fost ingradit timp de 2000 de ani de oameni ca Sfantul Antonie.
Restrictiile cu privire la viata oamenilor,restrictii care nu dauneaza societatii si a altor indivizi,sunt cancerul extrem din aceasta lume,si societate inundata de conceptii crestine,islamiste si iudaice.

Explozia de oameni care practica masturbarea,sexul liber,in toate formele lui(fie vaginal,an@l, oral, fetishuri etc) arata faptul ca ne trezim la realitate si la viata.

"Se pare ca vremea aia a venit"
Da, a venit o vreme cand crestinii se simt ofensati(si nu pe bna dreptate), dupa 2000 de ani.O vreme cand nu le convine sa fie asa libertinaj in lume, dupa ce l-a ingradit timp de milenii prin diverse metode psihologice, propagandiste si violente.

| Vlach explică (pentru Deaad):

Ne trezim la realitate? Daca asta e trezire la realitate, maine poimaine o sa sustineti si crima, ca de, e naturala, animalele se omoara...

| raMLesS a răspuns (pentru Vlach):

Ce legatura are una cu alta domnule Cre(ş)tin?
Mastu rbarea e ceva intim, cu ce te deranjaza ca altii o fac? big grin din moment ce nu te mastu rbeaza pe tine nu vad unde e problema.

| Vlach explică (pentru raMLesS):

Tipicul ateu, scrie Crestin cu "s" in paranteza, dorind sa zica de fapt ca sunt cretin...
Pe mine ma deranneaza, fiindca nu e un lucru bun...

| raMLesS a răspuns (pentru Vlach):

Ce dovezi ai dom'le ca nu e un lufru bun? Inainte sa mai spui vreo dogmă, ce e mAST URBAREA?

| FaraNume1245 a răspuns:

Cum au spus si altii, e complet normal si chiar sanatos.
Drogurile iti fac mai mult rau decat bine, spre deosebire de mastur bare. Ai facut o comparatie gresita.

| NAT0 a răspuns:

Şi spui tu că nu te-ai mast urbat de când eşti?happy

| SSS a răspuns:

Mastur barea este chiar ceva normal si sanatos, desigur o data pe zi si fara pornografie ar fi chiar normal pentru un copil in crestere, pentru sanatatea fizica si psihica. Desfranarea vine din mass-media care e controlata de poporul dumnezeului tau, poporul evreu. Asa ca mai bine lasa canoanele si fa ceea ce crezi tu ca-i bine, nu ce-ti spune dogma. Si unde esti considerat in ziua de azi nebun daca nu te mas turbezi? Eu n-am intalnit pe nimeni sa ma-ntrebe daca ma mastu rbez, si sa ma considere nebun daca nu o fac.

| Vlach explică (pentru SSS):

Eu nu cred ca asta e ceva sanatos... Si unde ai vazut tu un ortodox devotat care sa sustina desfraul? Oamenii care sustin acea mass-medie sunt oameni care au uitat de adevaratele valori...