| geo0 a întrebat:

O intrebare mai lunga!
cine imi raspunde cel mai bine are funda!
care este cea mai interesanta si cea mai citita carte?
daca puteti spuneti si voi ce ati inteles din ea?
eu vacanta aceasta am citit accidentul:orasul cu salcami, foarte interesanta
voi ce ati citi interesant si ce ati inteles?

Răspuns Câştigător
| MikeRowe a răspuns:

Pavel Corut - Taina Muntelui Ascuns (Kaput Apocalipsa 2012!) din seria Octogon nr. 91 big grin
Este o carte foarte interesanta, despre spionaj, tehnici de spionat, apocalipsa 2012 (cum e pusa la cale), toate minciunile despre apocalipsa, despre omenire... multe altele...

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depinde.De exemplu pentru mine, cea mai buna citita e mereu cea pe care o am in mana.Acum citesc "Moartea unui presedinte" de Wiliam Manchester o carte de aproape 600 de pagini care prezinta in detaliu consipiratiile din spatele celui mai iubit presedinte american pana in Barack Obama, JFKwinking

| ank a răspuns:

Jane Eyre de Charlotte Bronte
E cu siguranta cea mai frumoasa si interesanta carte!
A fost prima carte care m-a facut sa plang,. si am citit carti mai emotionante ca astea dar tot nu m-au atins cum a facut aceasta carte.
Cartea e destul de mare. dar pur si simplu cum m-am paucat de ea nu i am putut da drumu; l
deci ti o recomand cu mare placeretongue

| oana_4372 a răspuns:

Eu am citit Maitreyi-de Mircea Eliade...si a fost foarte frumos...

| Capsunicaaaaaaa a răspuns:

Maitreyi - Mircea Eliade, e o carte mica, adica nu are sute de pagini; si prezinta dragostea dintre o adolescenta si un tanar, care aparent sunt prieteni; parintii chiar numindu. l " frate mai mare " insa ea se indragosteste de el fara voia parintilor, si asa ajung sa se iubeasca. n secret pana cand afla parintii si el este alungat iar ea incearca sa se omoare. Personal mi s. a parut interesanta.

Sau. Joni - Joni Earckson Tada - e vorba despre o inotatoare profesionista care sare de la far si astfel isi frange gatul si prezinta in cartea scrisa chiar de ea, cum a stat ani buni prin spitale fara a putea sa.si miste nici macar degetul. Daca o citesti ti se va parea o carte tulburatoare pentru ca dezvaluie tot ce s. a intamplat in acele momente groaznice. n care nu se putea deplasa absolut deloc.

| IepurasColorat a răspuns:

Mi-a placut foarte mult Paulo Coelho- Invingatorul este intotdeauna singur... e o carte foarte interesanta... despre adevarul din spatele luxului si faimei de care se bucura oamenii "importanti" big grin