| YOopGirl a întrebat:

O intrebare pentru cei care joaca Metin2 Ro.Eu cum pot invata noi abilitati de exemplu am niste carti, cum le pot folosi? Plz. Funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| KnightOfNight a răspuns:

Pentru a folosi o carte cartea respectiva trebuie sa se potriveasca cu o competenta de-a ta. De ex: Daca vrei sa cresti competenta aura sabiei ai nevoie de aura sabiei cartea competentei.Pentru a citi o carte trebuie sa ai un M(master) la o magie si sa ai cel putin 20.000 puncte EXP.Cartile pot esua si pe masura ce avansezi in levele la magii iti trebuie mai multe carti.M1- o carte M2-2 carti M3-3carti,etc.Cartile cad la metine de lv tau si la regele demon din DT( turnul demonilor) de la etajul 3 big grin Funda?