| croissant a întrebat:

O intrebare strict adresata baietilor. Ce preferati o fata machiata sau o fata naturala?

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Problema e un pic mai delicata decat pare la inceput. Desigur ca oricine, baiat sau fata ar prefera sa nu aiba nevoie de machiaj. Poate cu mici exceptii. Cine ar prefera sa sarute un obraz care nu e curat?
Dar cu totii vrem sa ne simtim mai bine in pielea noastra si pana la urma despre asta e vorba cand te machezi. Acestea fiind spuse, exista machiaj si machiaj. Daca ai nevoie de atat de mult inca sa-ti apara crapaturi in obraji cand zambesti cu siguranta te straduiesti prea tare si machiajul mai mult rau iti face, si dpdv estetic si al sanatatii pielii tale.
In concluzie daca un pic de machiaj te face sa te simti mai increzatoare si mai frumoasa nu am nicio problema cu asta, nu m-ar deranja. M-ar deranja in schimb tone de fond de ten, 10 nuante pe fata, umbre si alte "artificii", pleoaple de cleopatra, albastre si mov si roz si altele de genu care arata pur si simplu urat.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cat mai naturala

| DonEduardo a răspuns:

Una naturala.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Naturală să-i pot vedea chipul adevărată

| tortilă a răspuns:

Buna! Majoritatea baietilor ar zice ca prefera fetele cat mai putin machiate. In orice caz, machiajul strident nu este ok pentru nimeni