| Ryder794 a întrebat:

O mica curiozitate.
Daca parintii mei sunt relativ scunzi(amandoi au 1.70), am sanse sa cresc inalt(macar 1.80)? Nici bunicii nu sunt foarte inalti, singurele rude inalte sunt strabunicii si verisorii.
Momentan am 15 ani si 1.75, si sunt curios daca as putea ajunge la 1.80.

Răspuns Câştigător
| XxTerrorxX2 a răspuns:

Ei bine, eu am 1.85 la 14 ani, in timp ce rudele mele nu depasesc 1.70. Probabil doar matusa-mea tongue... deci miracole exista, cum a spus si anteriorul, pana la 20 cresti.
Si dupa cum vezi in exemplul meu nu e musai sa ai doi parinti stalpi ca sa fii tu inalt, deci stai calm happy

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai sanse mari spun, ca te vei opri la 20 de ani din crestere, minim 2 cm tot vei creste, se spune ca fiul creste cu 15 cm mai mare ca tatal, dar nu mereu din pacate

| AtâteaCondiții1243 a răspuns:

Pana la 18 ani e posibil sa ma cresti.Dar eu zic ca e bine cum esti acum.Nici cat bradu'.

| sadlife133 a răspuns:

Parintii mei au 1.65 si 1.73. Eu am 1.70 si fratele meu are 1.90. Deci se poate. Sper ca ti-am fost de ajutor.