| SmileSiAtat a întrebat:

O prietena are pete albe pe unghii si nu stie ce sunt si cum ar putea sa scape de ele. Voi ce credeti? Cum ar putea sa scape de ele?

10 răspunsuri:
| Alecssa a răspuns:

Am avut si eu, sunt din cauza lipsei de calciu si trec de la sine. Nu trebuie sa se impacienteze. http://www.sfatmedical.ro/......i_si_cauze

| dyav0litza a răspuns:

Acele "pete albe" apar din cauze lipsei de calciu

| rocs_8080 a răspuns:

Pai petele alea albe inseamna ca are lipsa de calciu si trebuie sa ia calciu + vitamine

| Alissya_4251 a răspuns:

Aparitia petelor albe pe unghii poate fi si un semn de lipsa a calciului

| asTaMiktzo0fo0liTa a răspuns:

E lipsa de calciu

| asTaMiktzo0fo0liTa a răspuns:

Sa ia vitamine

| oanna_4635 a răspuns:

Ar fi bine sa mearga la dermato

| Kat123456 a răspuns:

Petele albe de pe unghii inseamna lipsa de calciu deci ar trebui sa ia calciu sau sa manance cat mai multe alimente care il contin lapte iaurt smantana

| Miriam55 a răspuns:

Desigur că pe google puteai găsi răspunsul, da' nah...
http://www.sfatmedical.ro/......_pe_unghii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba despre lipsa de calciu. S-ar putea trata prin consumarea lactatelor sau prin consultarea medicului. Pa, pa