| miha_2108 a întrebat:

O prietena de-a mea care are 12 ani se plange ca nu ii cresc sanii si au marimi mici, cum as putea sa o ajut? Sanii ei sunt foarte micuti si nici nu prea crescsad dar nu i-o venit menstruatia

Răspuns Câştigător
| anutsa08 a răspuns:

Adica sa faca dus cu apa rece
apoi cu apa calda
. asa se vor forma muschii la sani, si vor fi mai mari, schimbarea temperaturii favorizeaza asta.

6 răspunsuri:
| unknown a răspuns:

Spune-i sa nu isi faca griji pentru ca toate vin la timpul lor, ar trebui sa profite ca e inca "copil"sa se distreze cat mai mult:d

| ♥.Sagemix a răspuns:

Daca nu i-a venit menstruatia, inseamna ca nu a intrat ''oficial'' in perioada adolescentina, ceea ce este o veste buna pentru ca mai are sanse foarte mari sa ii creasca pe parcurs. Oricum, pubertatea se incheie pe la 16-18 ani la fete, deci mai are cativa ani buni de asteptat!
Sa nu se ingrijoreze de la varsta asta, mai are de asteptat putin. O sa se accelereze procesu' asta de crestere atunci cand organismul va fi gata.
Tu nu prea ai cu ce sa o ajuti.

| ♥ αη∂яєєα a răspuns:

Buna!happy
SPune'i prietenei tale sa stea calma e inca o fetita are 12 ani e micuta!
Sanii se dezvolta cu timpul [unii se dezvolta mai repede altii mai incet! are tot timpu inainte!
Si cu menstruatia ink ar trebui sa fie happy ca nu are durerile menstruatiei e foarte norocoasa sa stii!
Bafta!:*

Răspuns utilizator avertizat
| miha_2108 explică:

Cum dusuri alternative... explica mai detaliat te rog

| anutsa08 a răspuns:

Sa aiba rabdare ii vor creste. Sau sa incerce cu dusuri alternative, cu apa rece apoi calda, formeaza muschi, iar sanii vor creste.Sau flotari. In speranta ca am fost de ajutor.