| aLLu17 a întrebat:

O prietena de-a mea(Diana) are o colega(Iulia)care o considera cea mai buna prietena... Iulia s-a despartit de fostul ei iubit, iar lu Diana ii place de el si ea nuh stie ce sa faca... ce credeti ca ar trebui sa faca?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ar trebuii sa discute. Diana sa se intereseze daca Iulia a trecut peste, si este pregatita sa il vada cu alta de mana, ba chiar cu cea mai buna prietena a ei. Daca nu o face, exista posibilitatea ca Iulia sa se supere, si sa nu vrea sa mai auda de ea vreodata. Dar trebuie sa fie foarte atenta la reactiile Iuliei, deoarece ea poate zice "mda... am trecut mai departe" dar sa simta altceva in interior. Si dupa, nu cred ca Diana ar vrea sa o faca pe cea mai buna prietena a ei sa sufere doar pentru un baiat, nu? Si eu cred asta.
O zi buna!

| BadCliché a răspuns:

Buna Andrw! happy
Pentru inceput as vrea sa ii arat mesajul meu Dianei,pentru ca il adresez ei. Deci Diana,sunt multi in situatia asta. Daca nu vrei ca prietenul Iuliei sa se intoarca inapoi la ea,si nici ca Iulia sa sufere trebuie sa incerci sa il atragi pe prietenul ei. Baga-te in seama cu el,vorbiti,pentru ca asa se va atasa incetul cu incetul de tine. Daca Iulia va parea cam suspicioasa,incearca sa nu ii dai de banuit si spune-i ca doar faceti conversatie. Asta ar fi o solutie. Cealalta ar fi sa ii spui deschis Iuliei tot,fiinda e prietena ta cea mai buna.Zii ca fara sa vrei te-ai indragostit de el,si nu sti ce sa faci. Poate ca nu o sa ii pice bine pe moment, insa e prietena ta si ar trebui sa discutati cinstit. Cam asta ar fi sfatul meu.

Daca Diana mai are vreo nelamurire, te rog sa imi trimiti mesaj si va raspund cu drag. Bafta :*

| briana a răspuns:

Pai daca s-a despartit ea de el poate sa stea cu el ca nu a f vina dianei dca era invers iuli putea sa inteleaga ca a f vina dianei dar cum nu a f invers sa i spuna ca fata vezi ca mie imi place de fostul ala al tau sh vreau sa stau cu el. Dc e prietena adevarata va intelge eu cunosc 2 fete cele mai bune prietene care imediat dupa ce s-a despartit de iubitul ei cealalta i-a spus ca fostul i-a propus sa stea cu ia sa nu se supere sh a acceptat situatia ca nu se merita sa te certi pentru un baiat.

| mihaela_5977 a răspuns:

Diana in asa caz daca sti ca si lui ii place de tine merita sa incerci, ear daca nu esti sigura mai bine nu incerca ca o sa perzi pe cea mai buna prietena si nu vei fi cu cel pe care il placi!