| AnemonaP a întrebat:

O sa vi se para cam ciudat, dar mie nu vreau sa mi se vada sanii, port bluze care sa nu mi se vada. Ii am mari, adica as putea purta sutien, dar nu vreau.Stiu ca o sa radeti de mine, dar imi este rusine sa mi se vada. Dati-mi niste sfaturi. Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Nu ar trebui sa iti fie rusine.Ai vazut ca fetele care au sanii mici apeleaza tot timpul la sutiene cu push-up si unele dintre ele chiar poarta bluze decoltate si nici macar nu au ce arata?
Incearca sa iti pui in valoare sanii.Nu zice nimeni sa iti iei bluze cu decolteu pana la nivelul buricului dar un decolteu discret in concordanta cu niste bijuterii finute, un lantisor sau colier finut la gat da foarte bine happy.
Pe de alta parte, daca tu te simti ok asa este in regula insa mai tarziu iti vei da seama ca incerci sa maschezi ceva ce majoritatea fetelor vor sa aiba.

11 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Poarta sutien fara burete, exista sutiene care au rolul doar de a sustine sanii(sutiene facute doar din dantela sau alt material subtire si delicat), si unul din asta ti-ar trebui tie, chiar ar fi indicat. In rest, poarta bluze care in partea de sus sa fie mai largute, ca sa nu-i contureze prea tare si cu decolteu decent. Pe langa asta, invata sa-ti iubesti corpul, pentru ca sunt multe fete care si-ar dori sa aiba sani mari, dar nu au avut parte de o zestre genetica prea generoasa. Nu-ti fie rusine, pentru ca nu ai de ce! happy

| 0PopaPorno a răspuns:

Pai nu mi se pare ciudat...Shi eu am avut o prietena exact ca tine.In jurul varstei de 11-14 ani si ea se imbraca cu bluze largi, ca sa nu i se vada sanii, dar de la 15 ani a inceput sa gandeasca altfel si sa nu-i mai fie rusine! Acuma numai bluze mulate si decoltate poarta, mai poarta si largi, dar mai rar.laughing

| Anaa_6343 a răspuns:

Buna Andra; x. nu cred ca ar trebui sa-ti fie rusine, deoarece daca zici ca ii ai mari, altele siar dorii sa le aiba ca tine; d.
Ei zic sa-ti aratii sani, deoarece prin frumusetea feti mai ai avea ceva atragaor;*

| Anaa_6343 a răspuns:

Buna Andra; x. nu cred ca ar trebui sa-ti fie rusine, deoarece daca zici ca ii ai mari, altele siar dorii sa le aiba ca tine; d.
Ei zic sa-ti aratii sani, deoarece prin frumusetea feti mai ai avea ceva atragaor;*

| Anaa_6343 a răspuns:

Buna Andra; x. nu cred ca ar trebui sa-ti fie rusine, deoarece daca zici ca ii ai mari, altele siar dorii sa le aiba ca tine; d.
Ei zic sa-ti aratii sani, deoarece prin frumusetea feti mai ai avea ceva atragaor;*.

| alecutzu9210 a răspuns:

In primul rand nu ai de ce sa iti fie rusine cu ce ai primit de la "mama natura", dar nici sa ii expui la vedere cum fac unele persoane in ziua de azi.

| strumfy_5262 a răspuns:

Mie nu mi se pare deloc ciudat poate pentru faptul ca si eu sunt in aceeasi situatie ca tine. nu am sanii chiar mari asa. dar ma simt naspa sa se vada. eu port sutien dar nu cred ca este o alegere foarte buna[il port doar la scoala si cand plec undeva si am o bluza mai strimta]... ai putea purta o bustiera sau un maieutz mai subtirel si mai scurtutz...

Dar cati ani ai?

Sfatul meu ar fi sa nu porti sutien daca esti mai micuta si daca nu este necesar...

Sper ca ti.am fost de ajutor.
kiss. fundita?

| bracigliano a răspuns:

Parerea mea,fiind baiat este ca nu trebuie sa te feresti, e bine ca ii ai fata de altele care nu au deloc, cati ani ai?

| Uniquegirl a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie rusine oh go on nu le e rusine la altele, care ii au mici. si iti e rusine tie oh go on n-are rost

| Jennyfer98 a răspuns:

Buna andra, uit verisoara mea are 13 ani si ea face toate lucrurile posibile ca sa i se vada sani poarta sutein cu burete mare etc. nu inteleg dc te-ai rusina cu propiul tau corp.adica nici sa til arati asa cum fac unele nu e bine dar n-ar trebui sa-ti fie rusine pentru ca la o fta e frumos sa se vada sanii...

| Alinutza091 a răspuns:

hee hee uite ce iti iti spun eu. Zic doar ca esti prea inhibata, trebuie sa te obisnuiesti cu propriul tau corp, daca tie nu iti place de el apai altora, consider ca nici nu trebuie sa exagerezin cu decoltee foarte mari cum fac unele fete numai ca sa atraga atenti da nici sa te inchei toata pana in gat, in al doilea rand nici nu prea e bine sa nu porti sutien deloc, macar cand mergi in oras sau in locuri publice trebuie sa ai sutien pe tine pentru ca nu e prea frumos sa mergi fara sutien si in plus e si bine pentru sani pentru. ca tii ridica si nu le da voie sa fie lasati, in rest acasa si asa, poti sa ii lasi liberi, deci obistunieste-te cu propriul corp, lasa "sanii sa respire" poti purta si bluze putin mai decoltate da nu exagerat si parerea mea, macar cand esti in public poarta sutien ca este mai adecvat