| Cafeteriaz a întrebat:

Oameni buni, dragi prieteni, si Domnul de Sus nu va suparati pentru randurile care voi urma sa le scriu, dar dupa ce am stat cateva ore pe youtube si bloguri romanesti, am ajuns la o concluzie:Romania este cel mai necivilizat si huligan popor cand e vorba de internet.Vad pe youtube cum se injura oamenii (la propriu) doar ca cineva a dat un comentariu de gen Nuff said sau pentru ca cineva a uploadat un videoclip care nu ii apartine, sincer, si pe bloguri, si in alte parti, se injura oribil, se cearta, si pe facebook vad cazuri din astea doar pentru ca cineva a zis in comentarii ca tine cu alta echipa decat Steaua.Ma simt umilit ca sunt roman sincer, voi ce parere aveti despre lucrul asta, oameni buni?

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Tu chiar ai stat sa belesti ochii la cel putin 5000 de bloguri si injuraturi pe you tube?
Ok...la aia cu fotbalul cred ca ai dreptate dar nu-s toti asa.

Vezi si blogu meu: lateroristu(dau idei nebunilor)

| ARF a răspuns:

Din pacate, asta este Romania. Mai bine sa avem o tara de ****, decat sa fim in toate razboaiele, cum sunt Etiopia s.a.
Din pacate, sunt o multime de asemenea cazuri, asta este internetul. Cel putin afara, oamenii nu reactioneaza asa, deorece ei se considera mult mai "smecheri" pe internet, crezand ca nu o sa pateasca nimic. Nu mai baga in seama toate lucrurile acestea, trebuie sa te bucuri cu ce ai. Roaga-te sa nu ajunga tot poporul nostru asa, deorece inca exista multi oameni cu bun simt.

| Cafeteriaz explică (pentru ARF):

Multumesc, dar totusi gandeste-te ce se gandesc strainii care mai inteleg romana cand vad ce "facem" pe net, si nici de aia nu ne vor in Schengen.
Nimeni nu se gandeste ca "mai sunt si oameni cu bun simt", strainii ne iau la gramada cum facem noi, gen "toti sunt asa", dar oricum multumesc de sustinere, inteligent raspuns.

| ARF a răspuns (pentru Cafeteriaz):

Strainii trebuie sa stie ca noi [ romanii ] am facut multe lucruri importatnte pentru omenire, cum ar fi descoperirea stiloului, scaunul ejectabil, avionul cu reactia si injectia cu insulina. Daca strainii ar stii mai mult aceste lucruri, probabil ca ar avea o diferita viziune asupra noastra. [ in sensul bun, bineinteles ].

| anonim_4396 a răspuns (pentru ARF):

Ce misto sunt reclamele de la televiziune, nu?

| Wehrmacht a răspuns (pentru ARF):

Da' poate ca stiu chestiile astea deja.Dar noi nu avem nici un merit pentru inventiile si descoperirile altor oameni.De ce sa ai o parere buna despre niste idioti doar pentru ca unii au descoperit acu' nu stiu cati ani ceva foarte util?
Eu, tu, cel care a pus intrebarea si toti ceilalti romani n-au nici un merit pentru descoperirile si inventiile acelor persoane.

| ARF a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica? raised eyebrows

| Harpo a răspuns:

Pe ce criterii se bazeaza afirmatia ta? Cum poti afirma asta cu atata siguranta? Cu ce ai comparat? Daca intelegi bine franceza iti sugerez sa dai o raita pe Yahoo, sa te uiti la comentariile articolelor si ai sa vezi cate injuraturi sunt pe acolo... Comportamentul acesta nu e specific doar românilor. Cand e vorba de internet lumea se balacareste intr-un comportament injurios, oamenii cred ca anonimatul ii protejeaza. Nu o lua la suflet ca nu merita, alege-ti cu grija ceea ce vrei sa "frecventezi" pe internet.