| just.for.you a întrebat:

Oare de ce fetele/baietii au nevoie de o pauza dupa ce termina o relatie?

Răspuns Câştigător
| Uana_5406 a răspuns:

O relatie iti consuma destul de mult nervii, sentimentele si timpul. E nevoie totusi de o pauza in care sa iti revii si sa te gandesti mai bine ce vrei de la alta relatie pe viitor.

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pt ca unele despartiri nu se pot uita asa de usor.happy Este destul de complicat sa pierzi dragostea unei persoane la care ti asa de mult.love struck. Daca nu a fost cine stie ce treci foarte usor peste asta dar daca reletia a fost o relatie serioasa...treci mai greu peste ea.happy

Anna
| Anna a răspuns:

De cele mai multe ori despartirile sunt dureroase, ne afecteaza din punct de vedere emotional si avem nevoie de timp, avem nevoie de vindecare.Personal,n-as putea intra intr-o relatie imediat dupa un esec anterior in dragoste. Cel putin n-as reusi sa iubesc la fel de intens.De aceea avem nevoie de pauze.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu toti, doar unii...

| want2bMajestic a răspuns:

Pt ca asta simt ei

| fabiola a răspuns:

Daca iti implici sufletul, este ceva normal si chiar recomandabil.Intai trebuie sa te regasesti pe tine, sa inchizi ce a fost frumos intr-un sertar al sufletului, ce-a fost urat sa incerci sa dai uitarii si sa stii sa o iei de la capat fara remuscari.

| cyufulyky a răspuns:

Pt as pune ordine in ganduriwinking

| andi a răspuns:

De obicei, dupa o relatie terminata se cauta compania prietenilor, iar o pauza e binevenita, o relaxare...

| tukhey23 a răspuns:

Nu stiu happy

| mikiscence a răspuns:

Eu una n-am avut nevoie niciodatalaughing

| alina_8976 a răspuns:

Pentru ca intr-o relatie exista o energie. o energie intre cei doi parteneri. si, acea energie difera de la o relatie la alta. in momentul in care o relatie se termina, obisnuinta cu cealalta persoana dispare, si, energia dintre cei doi, de asemenea. si, asta nu se poate inlocui asa de usor cu o alta. pentru ca ne influenteaza foarte mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa se regasesca sa dea un,, format" dupa care iar,, copy "-, paste"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem mikiscencewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru a-și reveni din sevraj...
Pa, pa.