| RyanAllen a întrebat:

Oare de ce m-a renăscut Dumnezeu? Ca să sufăr? Am rămas dezamăgit de prieteni, relație și HIV. Plus ce am acum. Nu mai pot, jur.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand faci alegeri proaste in viata ajungi sa suferi.
Din pacate, tu esti singurul vinovat de ce ti s-a intamplat: sex fara protectie si ai luat HIV.
Prieteni care ti i-ai ales singur si suferi.
Nu da vina pe Dumnzeu pentru ce ai decis tu singur!

| RyanAllen explică (pentru Violleta2022):

Nu dau vina pe nimeni, dar e dureros. Indiferent de ce s-a întâmplat, ei trebuia sa fie acolo, cât și relia. Cum zice o piesa de la Caraș. Sa ramai e greu, sa pleci e ușor.

| RyanAllen explică (pentru Violleta2022):

Vina lor o au. Și sunt chestii care rămân în memorie, nu se uita niciodată. La mine nu e problema ca se rupe o unghie, cum sunt problemele azi. Eu am fost rănit de persoane importante. 8 luni am stat în spital crezând ca am o relație, prietenii. Când am ieșit, tot s-a schimbat. Și ce faci cu evenimentele importante la care am fost prezenți? Lumea și a bătut joc. Nici seen sa nu dai la un mesaj dar sa fi toată ziua online. Asta e ceva. Dar relația a fost cea mai importanta pentru mine. Nu a fost acolo când aveam nevoie.

| RyanAllen explică (pentru Violleta2022):

La un nerv știi ce a zis? Ca nu a fost nimic, doar prietenie. Alta data ca s-a saturat de toți, adică eu și familia mea. A durut și doare.

| RyanAllen explică (pentru Violleta2022):

După o relație de 3 ani.

| Violleta2022 a răspuns (pentru RyanAllen):

Dupa cum spuneam, prietenii ti-i alegi tu si daca ti-ai ales numai gunoaie atunci s-au dovedit ca nu au dat nici o ceapa degerata pe tine, de aceea au si uitat ca existi.
De ce nu iti faci o viata frumoasa?
De ce nu mergi la facultate, sa inveti, sa-ti completzi studiile, sa-ti iei o munca bine platita...

| RyanAllen explică (pentru Violleta2022):

Poate asta trebuie sa fac sau am nevoie. Dar tot rămân, amintirile astea. Plus aveam nevoie de o îmbrățișare, dar nu a venit niciodată. Nici măcar de la ai mei. Dar aveam nevoie de un a fi bine. Mersi mult pentru sfat?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te-a re născut. Ține minte. Viața fără probleme și provocări, fericire ca în rai, e moarte curată. Poți mult mai mult decât îți închipui.

| RyanAllen explică (pentru sadrian46):

Eu am fost grav, în coma. Și am pierdut mult mai mult.

| sadrian46 a răspuns (pentru RyanAllen):

Nu aveai cum să pierzi ceea ce nu ai avut niciodată.

| LPCTSTR a răspuns:

Amuzant, parca ortodoxismul nu le avea cu reincarnarile, deci nu vad concordanta cu zeul amagirilor crestine.
Dar, da: lumea nu este corecta si nici n-a intentionat vreo data sa fie asa.