| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce parintii mei nu vor sa ma transfere din semestrul 2 clasa a 10 a la alt liceu din bucuresti la alt profil mentionand ca nu ma voi acomoda intr-un liceu nou cu profesori noi, colegi noi totul nou dar motive sunt multe faptul ca este mai aproape desi ei cred ca nu e adevarat si ca nu am cu cine sa merg plus ca nu ma inteleg cu multi colegi si nu sunt singura, mai sunt cateva colege tot din apropierea bucurestiului sau din alt sector/cartier... Ce as putea sa fac sa ii conving pentru ca am multe avantaje fata de dezavantaje daca ma transfer. Ajutati-ma daca doriti sa ma ascultati fara misto-uri cu sfaturi sincere in aceasta problema si in alte probleme imi spuneti spuneti si va las id-ul intr-un mesaj privat.Multumesc si sper sa fi inteles.

1 răspuns:
| GoTiCfLoWeR a răspuns:

Daca nu te-ai acomodat la liceul la care esti acum sau daca nu iti place acolo spune-le, pentru ca e spre binele tau, adica incearca sa porti o discuie cu ei pro si contra lucrurilor astora.E destul e greu as te muti de la un profil la altul dar mite de la un liceu la altul.