| Theea11 a întrebat:

Obișnuiesc sa nu cred in semnificațiile viselor..in ultimul timp visez aproape in fiecare noapte(pot spune sigur ca de cel putin 5 ori) am visat ca încuiam usa de la apartament,insa aceasta nu se încuia si era cineva de partea cealaltă(uneori il visam cu un cuțit in mana)care vrea sa intre, iar eu(ba singura, ba ajutata de cateva persoane) țineam usa sa nu intre..chiar nu stiu ce inseamna acest vis, nu am gasit explicații concrete pe internet.Multumesc de ascultare!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Stefanxzbnm a răspuns:

În mod normal visele sunt pe baza a ceea ce ni se întâmplă în viața reală, doar că într-un mod mai dificil de înțeles. De preferat ar fi să nu cauți despre ce visezi pe site-uri specializate pentru că majoritatea aberează despre moarte și iubire. Ce ai visat tu ar putea însemna că nu te simți în siguranță și că ai nevoie de sprijin de la persoanele apropiate. Încearcă să analizezi de ce ai putea visa asa ceva si te gândești dacă nu ai încredere în tine sau dacă te-ai certat cu vreun prieten sau cu o persoană dragă de curând.

2 răspunsuri:
| xeum a răspuns:

... cine stie la ce filme te ai uitat

| Totenkampf a răspuns:

Iti recomand niste Sigmund Freud.