| Andrei101010 a întrebat:

Ofer funda! Locuiesc in Anglia si de cand am venit in aceasta tara am niste dureri cam mari de cap.Dar ma doare in spatele capului si nu mai intr-un anume loc.E mai sus de ceafa.Si pe panga asta am si junghiuri dese la inima sau palpitatii.Ce-ar putea fi? Acele dureri de cap le-am mai avut acum un an si durea in acelasi loc dar mi-au trecut.Acum au revenit din nou.

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Putem lua in calcul o crestere a presiunii arteriale ce creste subit imediat dupa trezire sau o neoxigenare corespunzatoarea a creierului, deshidratare in timpul somnului, etc.Pot fi datorate schimbarii de fus orar si a umiditatii accentuate din aer.Bea un pahar de apa imediat dupa trezire si fa miscari usoare ale capului.

Poti fi de asemenea o persoana meteodependenta.In acest caz iti recomand macar o data pe saptamana sa faci un dus scotian, in care alternezi apa calda cu apa rece, daca nu`ti plesneste inima.De asemenea plimbarile lungi, relaxante si cel mai important in soare, te pot ajuta cu aceasta problema.

6 răspunsuri:
| BeSmart17 a răspuns:

Probabil e de la zbor sau de la autocar deoarece acolo este destul de frig

| Alexandr1457Antonia a răspuns:

Mergi la medic daca persistă durerea

| MSM12 a răspuns:

Diferenta de presiune, altitudine, si clima.

| Andrei101010 explică (pentru MSM12):

Chiar crezi ca asta e? Sa stii ca aici ma simt mereu obosit.Sunt de 2 saptamani aici.

| MSM12 a răspuns (pentru Andrei101010):

Pai da... Mai e si posibilitatea sa fii depresiv... Poti dormii noaptea?

| Andrei101010 explică (pentru MSM12):

Da.Dorm foarte bine.In tara stateam si doua ora pana adormeam.Aici adorm imediat in cateva minute.Doar ca ma trezesc obosit.