| Giulia97Anna a întrebat:

Ofer funda! Peste cateva saptamani voi zbura cu avionul in Anglia.Imi trebuie neaparat pasaport? Stiu ca verisorul meu a plecat in Anglia in ianuarie si nu i-a trebuit pasaportul.A fost doar cu buletinul.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu e sigur. poate dureaza 4 ani... cine stie. sunt zeci de negocieri si protocoale care trebuie respectate, nu stie nimeni ce si cum se va intampla

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e obligatoriu pașaportul. Cât timp mai e în UE, poți călători foarte bine cu C.I.

| Giulia97Anna explică (pentru mihai69):

Pai si cat timp o sa mai fie un UE? Nu vreau sa ma trezesc ca nu mai ma pot intoarce inapoi.

| suntserios a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Stai 2 ani acolo pana iese din UE?

| Giulia97Anna explică (pentru suntserios):

Sigur 2 ani dureaza?

| mihai69 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Dacă ajungi acolo, poți și să te întorci, fii pe pace.