| gretablue a întrebat:

Off... vorbesc cu un baiat de 3 luni..il plac, el se comporta super dragut cu mine. O *amica* vorbea inainte cu el si el o cam respingea si ea zicea ca vorbesc cu el ca sa o fac geloasa, ma rog asta a trecut. O alta. panarama [da chiar e] are prieten si incepuse sa vorbeasca cu un tip [prietenul baiatului de care v.am zis pana acum] asa au vorbit ei ceva timp si astazi ce sa vad. ca il lua in brate pe acest baiat cu care vorbesc si eu. si au mai stat putin impreuna. am plans toata ziua. pentru ca nu e corect are prieten de ce se baga peste toti? straight face Oare el ma place? adica se supara cand anulam o iesire cu el [nu ma simteam bine] sau zicea ca nu ii place sa se certe aiurea cu mine, ca vrea sa ma vada. etc. Deci? sad

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Deci... cum spunea cineva:
"Dragostea adolescentina este ca dragostea unui catelus. Mai tarziu, amandoi vor avea o viata de caine."
Eu spun tuturor tinerilor si tinerelor ca ei sa nu mai caute sa isi faca prieteni de sex opus mai inainte de varsta de 25 ani, varsta la care se poate vorbi de o oarecare maturitate.

Iar in cazul tau, daca prietenul tau sare din floare in floare de pe acum, ce l-ar impiedica ca oridecate ori va avea ocazia sa procedeze la fel?
Priveste la el- nu vezi ca nu are nici un pic de stapanire de sine? Iti place sa te incurci cu un baiat cu moravuri usoare? Daca el pana acum nu s-a educat sa se stapaneasca, mai tarziu nu o va face. Renunta sa mai investesti in acest baiat. Ia-ti inima inapoi de la el, si pastreaz-o pana vei ajunge la maturitate, atunci cand vei stii de ce baiat ai nevoie. Daca nu iti iei inima acum de la el cat inca mai este intreaga, mai tarziu o vei lua sfaramata mai rau ca un hamburger; iar la varsta maturitatii iti vei da seama de greseala facuta. Dar atunci va fi prea tarziu.
Nu te lasa pacalita de faptul ca iti va spune ca se va schimba. Ca un om sa isi schimbe caracterul va trebui sa depuna eforturi cumplite. E el un om hotarat ca sa faca asta? Nicidecum. El nu este condus de ratiune si vointa, ci pasiunile il stapanesc. Cu un asa om vrei sa traiesti? Si chiar daca se va schimba, oricat de bun ar fi, relatia cu o persoana de sex opus nu este recomandata in timpul adolescentei.(Aici sunt mult mai multe de spus, dar nu intru acum in subiect).

2 răspunsuri:
| cupru a răspuns:

Hey! Bineinteles... te place happy Nu stiu ce sa spun dar cred ca daca nu se schimba nimic in relatia voastra ar trebui sa-i spui smug

| johnyolteanu a răspuns:

Deci.....Trebe sa ne cunoastem amand2