|

Ohh, cine stie please unde pot gasi corzi de chitara (Galati, sau poate online). eu vreau mult o chitara si am aflat ca tata are una, problema e ca n-are corzi si eu chiar vreau sa cant la ea :X:X:*plz, rasp urgentttt'h va pwwp sweet :*primul rasp. bun primeste Fundita'h:*

3 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Salut si eu am o chitara ...iti recomand sa nu ii schimbi corzile pentru ca nu va suna asa de bine ca si cu corzile din fabricatie.Iti recomand sa iti cumperi o chitara pentru incepatori. Stiu un site foarte bun pentru a comanda online sau telefonic.De acolo mi-am luat si eu la un pret foarte bun si calitate foarte buna. esound

2 răspunsuri:
| explică:

Da nu l-asi schimba dar tu n-ai inteles: e nu mai are de mult...

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Btw, este un magazin numit "Muzica" langa piata mare, in care are si cateva chitari, unele destul de bune, poti gasi accesorii si tot ce iti trebuie, inclusiv corzi.Plus, nu cred ca nu ar trebui sa le schimbi, am avut o chitara clasica veche de circa 40 de ani in care imi rupeam mainile, abia puteam apasa. Daca nu le schimbi iti va fi foarte greu sa inveti, eu in locul tau mi'as lua una noua sincer.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează