| mariasweet123 a întrebat:

Ok, deci am avut un cos pe frunte, l-am spart și mi s-a făcut o buba, am rupt-o și pe aia și aștept de 4 zile sa îmi treacă și nu îmi trece, am pus tetraciclina, nu știu dacă ajuta, dar am pozele pentru diploma poimâine și as cam vrea sa diminuez măcar putin din dimensiunea bubei, știți ceva ce ar putea ajuta cumva? In afara de așteptat, nu prea mai am timp de asta...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Canad ai rupt-o, ai smuls practic pielea, iar pana se reface, va lua mai multa vreme, decat daca o lasa-i in pace, sa treaca singura.
Tetraciclina se pune doar daca face infectie, ceea ce nu-i cazul la tine.
Ideal era sa nu pui nimic, ca sa se usuce si sa inceapa regenerarea. Spalat cu apa calda si sapun cand faci dus si lasat descoperit.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Il lasi in pace. Nu mai sparge cosurile, risti sa se infecteze mai rau si sa ramana urme.
Cand faci poza il ascunzi sub un pic de fond de ten.