| Maryn20 a întrebat:

Ok, deci am inceput liceul acum o saptamana si as vrea sa va intreb voi cum v-ati gasit un grup. Eu sunt timid cu persoanele noi, ma inteleg bine cu colegii si ma simt ciudat cand toti prietenii mei sunt la alt liceu, sunt atat de familiarizat cu ei incat nu stiu cum sa gasesc alt grup de prieteni. Cu colegul de banca ma inteleg destul de bine dar nu m-a invitat niciodata sa ies cu el in pauza alaturi de prietenii lui, ar trebui sa merg neinvitat sau cum? Ofer funda

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Cum sa te bagi in vorba cu ai tai colegi, neinvitat? Asteapta tu invitatie speciala pentru asa ceva, sigur va veni. Ce te faci insa daca te va invita o colega sa mergi in grupul ei, esti pregatit si pentru asa ceva?