| anonim_4396 a întrebat:

Olla.
A jucat cineva la loto?
A câștigat cineva, ceva?
Cum te-ai lăsat?
Mai are rost să joci?
De la ce vârstă ai început să joci?
Credeți că există șanse de a întoarce banii cu lopata peste noapte?laughing
Ce jocuri de noroc ai jucat și ai câștigat?
La lozuri sunt șanse mai mari de câștig decât la 6/49?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Baga-ti... banii-n potofel.
Cu jocurile de noroc nu faci mare lucru.
Mi-am mai incercat si eu norocul pe la lotto, 2, numere, 3 numere, dar nimic mai mult, o singura data au iesit 4 pe care le-am jucat extragerea anterioara.
Deci nu prea exista mari sanse sa devii milionar peste noapte, poate doar sa ai mare noroc (sau ghinion laughing ).
Am mai jucat pe la pariuri sportive, dar nici acolo nu am prea avut mare noroc, intr-un final cred ca atat cat am bagat la pariuri cam tot atat am scos.
La lozuri, nu stiu nu am jucat.

| danay72 a răspuns:

Mai mult pierzi decat sa castigi. Jocurile de noroc sunt un viciu puternic care greu poate fi controlat. Odată ce ai prins gustul, greu te lași. Cel mai grav e ca multi din cauza lor si-au pierdut locul de munca, familia și prietenii. Cel mai bine e sa te bazezi pe forțele proprii pentru a câștiga banii și vei vedea ca rămâi cu mai multi bani în portofel. Lucrurile materiale sunt importante dacă ști sa faci un echilibru intre ele și familie, dar iubirea de bani este rădăcină a tot felul de lucruri dăunătoare, cum ar fi lăcomia, invidia, gelozia. Nimeni nu vrea sa devina asa.

| Ionuțsuparatu1 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...

| 1678 a răspuns:

Jocurile de noroc sunt facute ca mai mult ca sa se ea banii de la noi oameni...De castigat nu castigi sau foarte purini oameni castiga din asa ceva,,,,... cu siteme de joc complex si cu cunostinte matematice

La loto nu se castiga decat foarte greu deoarece exista o urna din care se extrag bile,,,,, iar combinatiile de numere sunt se inmulteste 6.7.8.9.10.11.12. pana la 49 si sunt 13 983 816 de combinatii posibile in asa fel incat sa iti iasa varianta ta iar sansele sunt de 0. 0000000001 de castig

Iar de castigat decat la pariuri sau la ruleta poti spune ca se mai castiga cat de cat si sunt si logice putin sau cat de cat mai logice