| SunshineSunrise a întrebat:

Oriunde vreau sa ma duc pur și simplu adorm în RATB! Probabil credeți ca este un lucru normal dar e chinuitor!
1 la mana sa te ia un somn monstru și sa nu poți sa dormi ca lumea ca stai în fund pe un scaun și e plin de babe și de moși și sunete din toate părțile.
2 la mana nu pot sa ma țin treaza pur și simplu îmi cad ochii și dacă încerc sa fac sa ascult muzica sau sa ma uit pe geam mai mult mi se face rau deci aleg varianta cu somnul.
3 adorm buștean ajung pana la capătul ratb ului și acolo ma scoala șoferul ca pe un alcoolist și sa nu mai zic ca nu ma scoala din prima după 3 4 strigate ma scoala. Mereu întârzii undeva ca după trebuie sa merg pe jos ca merg mai multe stații în plus din cauza ca dorm.
Îmi pun uneori când e ceva foarte important ceasul sa sune în mașină dacă ați mai pomenit!
De ce mi se intampla asta?
Care e motivul?
De ce mi se face în halul asta de somn? Nici când îmi e somn și sunt în pat nu ma doboară asa somnul.

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Numai in RATB ti se intampla? Dormi 8 ore pe noapte? Somnul dintre 23:00 si 00:00 e cel mai odihnitor.

Daca ti se intampla pe parcursul zilei sa ti se faca foarte somn si sa nu mai rezisti e posibil sa ai hipersomnie sau o afectiune asemanatoare.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Nici prea mult somn nu e bun. Se poste ca din cauza asta sa fii obosita...

| PumpkinDoll a răspuns:

Bea si tu 10 cesti de cafea in fiecare dimineata, vezi daca merge.Mai pateam si eu cateodata asa, ma uitam ca prostu-n gol si ma trezeam cu controlu' langa mine ''Biletu, biletul domnu, aveti bilet?'','' a da, uitati-l''

| JustStitch a răspuns:

Si mie mi se întâmplă să adorm in RATB laughing, dar eu beau pepsi si ma tine treaz?

| Xaya a răspuns:

Nu stiu daca ti s-a intamplat pana acum chestia aia cu "paralizia in somn", nu neaparat in autobuz. Gen te trezesti dar nu poti sa te misti. Chestia asta se intampla la persoanele care adorm ba la 22, ba la 00 etc si nu au un program de somn stabilit sau au ceasul biologic "degradat". Faptul ca adormi in RATB se intampla pentru ca nu dormi destul. Uneori sanatatea conteaza mai mult decat orice proiect urgent sau vreo tema neterminata. Totul trebuie facut din timp. Paralizia in somn este o chestie foarte stranie care sperie rau de tot unele persoane mai slabe de inger mai ales fiindca pe langa faptul ca nu te poti misca mai apar si niste iluzii creepy rau. Eu mai bine dorm cat de mult pot decat sa adorm in ratb sau sa risc sa mi se intaple chestia aia laughing

Răspuns utilizator avertizat