| celcestienimic a întrebat:

Pace!

Are voie un profesor sa se ia de tine din cauza ca ai o relație și stai cu prietena ta la liceu?
Precizez ( nu facem ninic iesit din comun) nu ne tinem de mana, nu ne îmbrățișăm nimic. Doar stam si povestim. Are voie un profesor sa ti interzic sa nu mai stai de vorba cu o fata? Ma refer la liceu.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde stati si povestiti...ca de o faceti in clasa in timpul orei, atunci nu aveti voie sa deranjati clasa, trebuind sa fiti atenti la ore.
La scoala mergi DOAR sa inveti si sa te comporti civilizat.
relatiile de dragoste se fac in afara scolii si da, profesorul se poate lega de tine, daca va comportati anormal, va pupati, mangaiati si el v-a vazut de pe geam sau din alta parte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atât timp cât nu făceați niciun gest ne la locul lui nu ar niciun drept să vă zică nimic. Nu e interzis să discuți cu ceilalți elevi.

| anonim3247 a răspuns:

Amândoi sunteți în aceiași clasă?
Sau amândoi sunteți în același liceu?

| celcestienimic explică (pentru anonim3247):

Da, amândoi suntem din același liceu.

| anonim3247 a răspuns (pentru celcestienimic):

Atunci nu ar trebui să spună nimic.

| blackann a răspuns:

Evident ca nu. bro, atata timp cat nu va babarditi pe coridoarele liceului nu are cum sa va interzica nimeni nimic.

| AdioTPU a răspuns:

Nu are acest drept. Poate ii sunteți antipatici de aceea se ia de voi, nu neapărat că formați un cuplu.

| Fonk a răspuns:

I ciuda la prof, ca no prins generatia noastra, sau te vede pe tine ca agheti ce vrei