| roxystomp a întrebat:

Pana acum am trait in minciuna si falsitate... Vreau sa-mi iau viata de la capat, sa fac o schimbare radicala atat fizic cat si psihic! Cum fac?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Aceasta schimbare e ceva normal la varsta ta.Pentru unii adolescenti schimbarile(din multe puncte de vedere)apar de la sine, iar pentru altii, cum esti tu, apar pentru ca simt nevoia de a se schimba. Ceea ce inseamna ca incepe sa se contureze personalitatea adolescentului, proces care va continua pana la varsta de 18-20 de ani.
E un lucru foarte bun daca aceste schimbari sunt gandite si facute cu simt de responsabilitate si nu doar de dragul schimbarii, pentru ca aceasta perioada iti va influenta foarte mult viata de adult.
Intrebi cum sa faci.Nu exista o lista care sa contina idei despre aceste schimbari, desi ar fi fost necesar.In schimb, te sfatuiesc sa te uiti la adultii din jurul tau, sa-ti alegi modele pozitive si sa incerci sa inveti cat mai multe de la ei.

8 răspunsuri:
| crisiss a răspuns:

Si ce crezi carezolvi? Nu stiu dc uni oameni cred ca moartea e o alternativa in care sa scapi de probleme
e cel mai egoist lucru pe care l-am auzut.Te ai gandit ca o sai faci pe ce apropiati tie sa sufere? nu uni chiar cred ca moate ii va sacapa de tot si mie unu nmi vine sa cred can sunt altii cu probleme grave care nu se pot face bine umbla din spitale in spital iar medici le spun ca nau nici un remediu iar ei se roaga sa mai apuce inca o zi langa cei dragi stiid ca moarea sa ii va aduce o mare tristete in familiesi se roaga sa se mane clipa cat mai mult ca ei sa nu sufere
Eu inti recomand sa te mai gandesti ca sunt uni care uita toate problemele si traiesc clipa asa ca stii tu vb ai cum ca viata merge inainte si tr sa treci peste pentru ca viata nu e corecta cu toata lumea da or ce durere cat ar fi de mare se poate trece peste ea

| roxystomp explică:

Dar nu vreau sa ma omor!straight face Vreau sa ma schimb!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citi ani ai?
Si nu trebuie sa faci nimic doar nu atrage atentia

| roxystomp explică (pentru anonim_4396):

14 ani. Dar nu pentru a atrage atentia ci pentru ca nu ma simt "eu"

| anonim_4396 a răspuns (pentru roxystomp):

14 ani?
La 14 ani tu vrei sa-ti shimbi radical viata?
Ar trebui sa mergi la un psiholog

| MissVamp a răspuns:

Ia-ti viata daca vrei pana la urma mai ai de trait! cati ani ani acum?

| roxystomp explică (pentru MissVamp):

Dar nu vreau sa-mi iau viata! Nu am spus asa ceva! Sunt trista dar nu depresivastraight face

| MissVamp a răspuns:

Scuze nu am citit tot!