| dora_7535 a întrebat:

Pana acum m am impacat cu fostul prieten de 4 ori insa de fiecare data unul dintre noi a considerat ca nu mai merge...de catva timp am inceput din nou sa vorbim...sentimentele mele pentru el nu s-au schimbat si nici nu cred ca se vor schimba...insa nu stiu daca sa mai incerc inca o data...nu stiu ce simte el pentru mine. ultima data mi a zis ca nu ma mai iubeste dar poate au fost spuse din cauza situatiei in care ne aflam(in plina cearta)... ce sa fac?!:-s

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Faci ce crezi ca e mai bine pentru tine... Daca as fi in locul tau, nu m-as mai impaca cu el. Oricat de mult as tine la el... Am incercat o data, de 2 ori... de 4 ori... Nu a mers... de ce ar merge a 5a oara? Si... din alta ordine de idei nu mi-ar place sa-i dau satisfactia de a fi "la picioarele lui". Nu as vrea sa cedez de fiecare data cand el vrea sa ne impacam pentru ca... nu m-ar mai respecta cu timpul... Si ar putea face orice prostie pentru ca stie ca tu-l primesti inapoi...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Daca o tii tot asa...nu vei mai trece niciodata peste relatia asta.
Gandeste-te ca poate la nervi... a dat pe afara sinceritatea si ti-a recunoscut ca nu te mai iubeste.
Orice baiat prefera sa aiba o fata la care sa ii dea liber cand are chef...sau sa se impace cu ea cand e in toane mai bune.Stiind ca tu il iubesti...isi permite sa se certe cu tine...stiind ca orice ar fi tu il accepti inapoi.
Trebuie sa ai si tu demnitatea ta...si sa nu te lasi asa usor.
Incearca sa rupi legatura cu el...chiar daca e greu. Daca iti impui sa nu mai vorbesti cu el...iti va fi mai usor sa lasi totul in urma si sa treci mai departe la un alt capitol din viata ta.Nu e singurul baiat in lumea asta...vei gasi baieti mult mai buni decat el.

Sfatul meu... e sa pleci...si sa nu te mai intorci la el. Daca soarta va face sa va intalniti iar peste cativa ani cand veti fi destul de maturi amandoi incat sa stiti ce e mai bine pentru fiecare...atunci va fi ok sa reluati relatia

| andreea_8479 a răspuns:

Noi 2, sa spun asa, suntem la a 4 a impacare sh suntem d 8 luni impreuna, ne este ff bine sh ne intelegem de minune:X
u il cunosti mai bine sti daca vei rezista sau nu langa elwinkingdaca va este bine at cand sunteti impreunawinking
in primul rand poti lasa relatia sa continue sa vezi ce se intampla sh daca este bine...at c sa spun FELICITARIwinkingin al doilea rand poti lasa timpul sa treaca putin fiind separati.at vei vedea daca tineti cu adevarat unul la celalat, daca va va fi dor, cine va face primul paswinking

mult succeswinking

| Notme a răspuns:

Eu cred ca intr-o relatie sunt certuri mai usor de trecut dar si mai grele. dar daca deja aveti la baza 4 despartiri. e deja greu sa mai fie ca inainte si sa nu uitati toate aceste despartiri. Parerea mea este ca meritati sa stati fiecare cu alta persoana pentru ca nu prea vad o solutie. stii tu, nodul tot ramane. Chiar daca il iubesti, desparte-te de el, ia-ti un timp pentru tine, relaxeaza-te, iesi cu prietenele, gandeste-te la alte lucruri si cand te simti pregatita te poti gandi sa ai alt prieten. Cred ca e cel mai bine pentru tine.
O intrebare am pentru tine, cat timp ati stat impreuna?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pina si lui i-ar place cineva cu mai multa demnitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita___