| anonim_4396 a întrebat:

Până când ține greva și când se reiau cursurile?
Mă refer pentru Scoli/licee.

13 răspunsuri:
| sammie a răspuns:

Nu se știe clar.

| AmandinaDragan a răspuns:

Cursurile se reiau cand incepe scoala! ha ha ha ha ha!

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Si când naiba incepe? Pff

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Eu am zis să îmi ziceți un răspuns măcar aproximativ când se duce greva.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu se duce ca-i pe termen nelimitat. Va veti continua studiile la scoli particulare. Fara profesori nu exista scoala, nu? Poti sa mergi la munte in vacanta.

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Nu sunt eu cu vacanțe etc. Am 18ani și sunt clasa a 9-A abia. Și la câte am trecut prin școli nu îmi arde de distracție.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia-ti liber. Oricum scoala nu e pe gustul elevilor. Dar de ce ai 18 ani si esti abia in clasa a -8-a?

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Fiindcă după ce am terminat clasa a 8-A nu m ai m-am dus la liceu Și am zis sa rămân cu 8 clase ai motivul a fost și din cauza colegiilor, jigniri etc
Și Am decis să mă duc de la 17ani
intru a 10-A din septembrie anul acesta
Sunt la profesională unde se face 11 clase și ies pe calificare de electrician
12 clase nu vreau să fac că mi se pare prea mult timp și e târziu pentru mine...
Și o părere de la dvs. Dacă nu continui m ai departe merită să m ai fac și aceste 11 clase de profesională?

Mulțumesc!

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Da merita. Ai sa ai o meserie si ai sa poti sa-ti castigi painea cinstit. Cu 8 clase in afara de zilier nu gasesti altceva. Este bun si un liceu ca poate in curand o sa fie considerat minimul de studii. Dar acum este foarte bine sa termini profesionala.
Succes.

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Doresc să devin șofer de tir, credeți că o să reușesc doar cu acele 10 clase?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca obtii permisul de conducere pentru categoria ceruta de ce nu? Iti iei permisul, iti faci atestat si gata.

| anonim_4396 explică (pentru AmandinaDragan):

Si card tahograf.
Mulțumesc frumos de răspunsuri de sfaturi.

O seară bună!