| Mt34 a întrebat:

Părinții mei mi-au cumpărat o bicicletă când aveam eu 5 ani. Nu prea am folosit-o. Era de copii. Și acum când vreau să-mi iau una nouă îmi spun: "dar cu cea veche ce ai făcut?". E mică și deteriorată. Cum să fac că să-i conving? Ps: Am 16 ani

Răspuns Câştigător
| User23434 a răspuns:

Frate, pur si simplu eu l-am ignorat pe tata care nu era prea de acord dar acum cand a folosit si el bicicleta putin i se pare o inveatitie foarte buna, si coletul din cate stiu il poti ridica singur daca ai peste 14 ani si cum tu ai zis ca ai 16 eu cred ai putea. Pentru orice eventualitate sa aifaci buletin la tine happy

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Mai ai si tu rabadare, poate ti-o aduce Mosul!
Schimba tactica, Le zici,, Vreti sa stau toata ziua la calculator?''Am nevoie de miscare ca sa fiu sanatos''
Toata iarna ai timp sa ii convingi.I

| Mt34 explică (pentru Fatamuntilor):

Bă, exact asta este ce am cerut de Crăciun și exact chestia aia din întrebare au răspuns. Ei nu vor să fiu sănătos, ei vor să fiu deștept.

| Mistery3Teodora a răspuns:

Serios? Poate doar glumeau cu tine. Poti sa incerci sa strangi cativa bani si sa-i rogi sa contribuie si ei. Am patit si eu ceva de genul acum 8 ani, dar in cazul meu mi-am luat bicicleta doar in momentul in care am reusit eu sa strang toata suma.

| Mt34 explică (pentru Mistery3Teodora):

Eu deja am toată suma, note bune am. Am nevoie de cineva să ridice coletul după ce fac comanda. Dar ei sunt zgârciți amândoi și nu vor să dau nici banii mei, parcă ar fi ai lor

| Mistery3Teodora a răspuns (pentru Mt34):

Spune-le ca ceea ce iti doresti. Ca e ceea ce te-ar face fericit.(poate merge. nu stiu)

| Paun_Alexandru_2000_pb3Z a răspuns:

Incearca sa iei note mai bune la scoala si sa ii ajuti cu treburiprin casa