| Hezhex a întrebat:

Parintii nu imi dau libertate,nu ma lasa sa stau cu prietenii pe afara sa ma plimb cu ei, stau toata ziua in casa si privesc la geam cum toti copiii se joaca, toata familia mea se spala in fiecare zi dar mie imi spun sa ma spal doar odata pe săptămână, si inca se mai întreabă de ce miros urat.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum iti speli dintii in fiecare zi, nu te poti si spăla si pe corp? Din alta intrebare de-a ta.
Se pare ca nu spui tot si vrei sa fii compătimit.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te mai plange atat, ca-i situatie critica afara, fiind pandemie si atat de multi infectiosi.
Stai in casa si invata, fa teme, joaca-te pe computer si spala-te zilnic, ca nu te tine nimeni legat de piciorul patului, sa nu mergi la baie sa te speli.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia uite aici, sa vezi de ce nu vor parinii sa-ti de libertate. Dupa ce plangi tu...

https://stirileprotv.ro/......sciug.html

| VoidEternal a răspuns:

Și dacă te duci să te speli mai des fara sa îi întrebi arunca cu săpunul după tine?

| Cristina12387 a răspuns:

Cel mai probabil o sa traim multa vreme de acum incolo cu virusul printre noi. Parerea mea e ca daca nici tu nici parintii tai nu aveti alte boli grave atunci nu este bine sa te izolezi. Ai putea sa vorbesti cu prieteni de-ai parintilor in care au incredere sa te ajute. Ar putea cand mai vorbesc cu parintii tai sa aduca in discutie si ce fac copiii lor la joaca si cum se distreaza. Daca sunt mai multi parinti care vorbesc despre asta, parintii tai se vor simti in minoritate si e posibil sa cedeze la presiunea grupului. Dar chiar daca nu e vorba de mai multi parinti poate sa fie suficient si doar o persoana daca au incredere in ea. Nu spun sigur ca o sa mearga, dar este posibil.