| CosteaCriistian a întrebat:

Pe 25 decembrie împlinesc 18 ani și vreau sa îmi fac majoratul pe 23. Am o problema în sensul ca trebuie sa iau vodka și whisky la majorat dar mama nu prea știe cum e cu astea și daca îi voi spune sa cumpere probabil va spune ca suntem copii, nu o sa bem vodka și whisky. Anul trecut a făcut un prieten 18 ani și i-am spus ca are vodka și whisky și a întrebat ca cine bea asa ceva, poate tatăl unchiul lui adulții. Dacă nu o sa am whisky și vodka probabil se vor enerva toți și ma voi face de ras. Oricum prietenii ma întreabă mereu câte sticle de whisky am la majorat. Nu știu cum sa îi spun mamei sa cumpere dacă spune ca nu, nu mai îmi fac majoratul nu am ce face.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii ceri bani și te duci singurel și cumperi. Ești major de acum

| HadesSs a răspuns:

Sa isi cumpere singuri vodca si whisky daca vor, tu iei bere si vin si le zici ca asta dai de baut si gata ai rezolvat problema laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

| MadalinG99 a răspuns:

Mda, prieteni d-astia am avut si eu, cereau nu stiu cate lazi de bere si cand s-au pus sa bea daca au terminat 3 sticle. Chill man, daca nu esti consumator nu te preocupa atat, ar sa-ti vina tie greu sa te intelegi cu zombie. Nu vad ideea asta de a te imbata lemn, pana la urma faci asta ca sa ce? Atunci cand esti beat dai ce-i mai prost din tine afara, te faci de ras in ultimul hal. Cumpara si tu o sticla de vodka vreo 3-4 de santal si una de whisky. o sa vezi ca iti vor ajunge mai compensezi cu vin si bere. Sunt sticle de vin si la 6-7 lei, daca cumperi 4 din alea si vreo 4 de bere ai rezolvat problema. Nu uita de apa minerala si sucuri. Daca tu la majorat ai muzica si mancare buna, alt ceva nu mai trebuie. Distractie placuta!