| Dania_3548 a întrebat:

Pe ce trebuie sa apas ca sa pot sa scriu "ă" din tastatura? big grin Pe ce butoane?

4 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Apasă Alt şi Shift pentru a seta tastatura pe limba română. Acum combinaţiile: apasă pe tasta "[" ca să iasă "ă", pe " ' " pentru "ţ", pe "]" pentru "î" şi pe "\" pentru litera "â".

| federerdinamo a răspuns:

Pai in primul rand apesi shift+ctrl ca sa-l setezi in romana si ca sa scrii ă il gasesti pe tasta cu [ si {

| Meli_7221 a răspuns:

Alt + Shift. Apoi, pentru diacritice folosesti tastele [ ]; ' \

| Dania_3548 explică:

Nu mergecrying