| anonim_4396 a întrebat:

Pe fete le deranjeaza baietii cu putina burta? Adica in cazul meu de exemplu am 73 KG la 1.80, nu se vede prin haine, dar vreau sa stiu daca deranjeaza sau fetele gasesc respingator chestia asta...E doar vorba de grasimea abdominala, eu nu gasesc asta respingator la o fata dar nu stiu. Voi ce parere aveti? Adica nu e ceva in exces...

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Estherms1 a răspuns:

Hei! Cred că variază de la o persoană la alta.Cunosc fete care apreciază băieții cu burtică, din varii motive.Se aseamana cu constitutia tatalui(studiile arata că in general copiii se orientează in alegerea partenerului in functie de asemănările cu proprii parinti-daca e fata,cu tata, daca e baiat, cu mama), sau poate burtica inspira un aer domestic, poate apare ca o trăsătură familista, poate conferi impresia de siguranță si stabilitate.
Asta nu e valabil întotdeauna. Sunt persoane care au așteptări destul de mari de la fizicul partenerului.Persoane care admiră doar un abdomen brazdat de pătrățele, bicepsi bine lucrați etc.
Insa, chiar si aceste persoane pot face concesii, cand e vorba de sentimente. Daca tii la o persoană cu adevarat, nu numai că faci abstracție de anumite "defecte", ba chiar începi să le găsești atragatoare.
Sper ca te-am ajutat si ca ti-ai format asa o părere.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă nu e în exces e ok. Și prietenu meu are puțină burtă deși e slab, zici că-i gravid. laughing)
și mai am prietene ale căror iubiți îs mai grăsuți sau au burtă, ca să ai confirmare că nu contează atâtwinking
Dacă ai o personalitate atractivă o să treacă peste asta

| RAY a răspuns:

Depinde de fata, unele vor patratele, unele vor bmw si daca ai avea burta de 5 metri, depinde ce nimeresti, dar grasimea aia este esentiala desi nu va fi o problema

| Justme1997 a răspuns:

Mie imi pare perfect ok, adica atata burta cred ca am si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bărbatul fără burtă e precum casa fără balcon.

| MPersephone a răspuns:

Poate va suna ca un cliseu, dar e adevarat.
Cine te iubeste, te iubeste cu orice imperfectiune. Asta e tot.

| Maia55 a răspuns:

Pe băieți ii deranjează fetele cu putina burta? Depinde de gândirea fiecăruia.