| anonim_4396 a întrebat:

Pe la vreo 10 ani am facut un curs de inot, eram mai mic.
Stiu sa inot stilul "Craul", "Pe spate" sau chiar Inotul ila "Pentru femeilaughing" dar am o problema.
Unde bazinele sunt mai mici ca inaltimea mea, eu am 1.80 si daca bazinul are 1.70 ma descurc fara probleme.
Gandesc in felul urmator, daca ma ia apa ma pun in picioare si sunt la suprafata. Dar am o problema cu bazinele mari gen 1.90, 2 metri sau mai mari decat mine.
Daca de exemplu ma duc la fund nu stiu zau daca as mai ajunge la suprafata. Intrebare cam ciudata. Cum ajung la suprafata, cum inot spre suprafata, si cum stau la suprafata ( dau din picioare? laughing )

1 răspuns:
| SofiaAndreea a răspuns:

Cam asa ceva! Dai din picioare si din maini spre suprafata, iar daca nu merge... formula unuiversala: "STRIGI DUPA AJUTOR"