| AnonimSuprem1 a întrebat:

Pe voi cat de tare va streseaza, faptul ca iubitul/iubita voastra se desparte de voi. Tin sa mentionez ca vorbesc de o relatie de prietenie in timpul adolescentei, fiindca suntem la categoria adolescenti?
Cum s-a despartat persoana indragita de voi? Cu gesturi false, astfel incat sa te deranjeze, sau prietenesc?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prima iubire ramane pe viata in memorie,e prima iubire,primul sarut, prima imbratisare, primul contact intim, bine in ziua de azi epoca curviei, iubirea se moasoara in banii

| Andreeush a răspuns:

Fiecare persoană e diferită, așa sunt și relatiile.
Sunt persoane care se despart din cauza infidelitatii, altele din cauza violentei etc.
Oricum mai bine singuri decat cu persoana nepotrivita.

| Csander a răspuns:

Iubita/iubit sau prieteni? Nu prea am inteles din prima faza.

Cu minciuni, e cel mai simplu.

| AnonimSuprem1 explică (pentru Csander):

Pai da, ca, atunci cand esti copil si zici ca ai o iubita, nu simti dragostea adevarata, deci aia tot prietenie este. Eu stiu ca dragostea se simte, cand esti adult...

| Csander a răspuns (pentru AnonimSuprem1):

Cea ume simti prin dragoste? Si de ce crezi ca nu o simti cand esti copil si o simti cand esti adult? Mie-mi pare ca e fix invers.

| AnonimSuprem1 explică (pentru Csander):

Numai daca nu esti adult nu intelegi ce spun eu, deoarece ei au trecut prin ceea, ce se numeste dragoste adevarata, care nu poate sa fie inteleasa (despre care eu zic ca e o prostie, deoarece creeaza dependenta), si stiu ca este o diferenta foarte mare intre "dragostea" de copil si dragostea adevarata.

Deci daca erai adult stiai ca am dreptate.

| Csander a răspuns (pentru AnonimSuprem1):

La 27 ma pot numi "adult"?
Voiam doar sa iti stiu conceptul de "dragoste". A mea o inteleg destul de diferit.
Cand erai mic, chiar placeai persoana respectiva cu adevarat, te simteai atras de ea s multe altele pe langa.
Acum ca adult iti e teama doar de faptul ca ramai singur cumva, iar asta te impinge sa tii pe cineva langa tine, desi o placi si faci sau faceti chestii, nu e acelasi sentiment de "dragoste pura".

| AnonimSuprem1 explică (pentru Csander):

Hai sa spunem, ca dragostea, pe care o simti, cand esti mai mare, e o prostie uriasa, deoarece ne face dependenti, deci ai dreptate, cand spui "ca nu e aceeasi dragoste pura". Hai mai bine sa nu comparam dragostea, ci sa spunem ca nu mai este aceeasi liniste, pe care mi-o permiteam, cand eram mic, asta in momentul cand te indragostesti.

| Csander a răspuns (pentru AnonimSuprem1):

Asa da, ai spus-o cum trebuie acum.
Sunt multi factori care-ti "infulenteaza" linistea si viata atunci cand cresti, iti aduce prioritati si evident gandirea ti-o schimba (asa ar trebui).