| Nemessys a întrebat:

Pentru a intra la o facultate de psihologie, trebuie sa am o anumita medie la bac gen (7-8-9) sau trebuie doar sa am bac-ul luat? In sensul ca. daca am 6, pot intra.

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| rijkaard a răspuns:

Trebuie sa ai intre 9 si 10 nu cu 6 nici sa nu te gandesti ca intri e ca si cum te-ai lasa operata de un chirurg ce a intrat la facultatea de medicina cu nota 5

| Nemessys explică (pentru rijkaard):

Nu prea cred eu ca cere sa ai 9 si 10 la o facultate de psihologie. happy Pentru ca eu la bac nu dau din asa ceva. -_-. Multa facultate deja nu mai cer bac-ul deoarece stie ca este nefolositor, in schimb iti da un test pe care trebuie sa-l treci ca sa intri. happy

| Xdreaper21 a răspuns (pentru rijkaard):

De fapt a absolvit cu nota 5 degeaba intra cu 5 daca iese cu 10 nu?