| Teooooo88 a întrebat:

Pentru adimterea la liceul militar, cand te duci sa iti faci analizele medicale, in ce constau ele? Adica, am auzit ca unele persoane nu treceau de aceasta "etapa", neavând boli grave sau cine stie ce afecțiuni.
Daca puteti sa-mi spuneti despre aceste analize, va rooggg laughing
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Iwliaaa a răspuns:

Da, depinde și la ce doctor nimerești, poți nimeri la unul indulgent care să te treacă doar după niște întrebări de genul ai vreo boală, ai suferit de vreo boală recent & stuff și doctori care te controlează la sânge. Probabil cei ce nu trec au multe cicatrici.

5 răspunsuri:
| Iwliaaa a răspuns:

Eu știam că te controlează gen te dezbracă și te palpează // se holbează la corpul tău în speranța că vor găsii cicatrici, răni și așa mai departe.

| Teooooo88 explică (pentru Iwliaaa):

Aoleu, nu cred ca la asta se refera. Stiu ca sunt mai multe controale si cica depinde la ce doctor nimerești. Gen, sa te duci si sa te întrebe daca ai avut boli, sau ai avut operatii si in cazul in care nu ai avut sa-ti puna stampila pe fisa medicala cum ca esti "apt"(si astea de mai multe ori ca e un control stomatologic, ginecologic etc. unde te prezinti bineinteles la doctori/medici diferiti).
Ideea e ca unii nu trec. Si ma gandesc si eu ca unul care a avut probleme de sănătate nu se gandeste sa dea la un liceu vocational, mai ales daca implica sportul. Eu una, nu am nimic in sensul de boli sau asa ceva.

| Teooooo88 explică (pentru Iwliaaa):

Probabil. Oricum, vad pe pielea mea la anul cand am de facut analizele.
Sper sa fie ok si sa fiu admisa.
Mersi

| Iwliaaa a răspuns (pentru Teooooo88):

Mult, mult succes!

| Teooooo88 explică (pentru Iwliaaa):

Mersi mult, mult de tot!

| Iwliaaa a răspuns (pentru Teooooo88):

Da, depinde și la ce doctor nimerești, poți nimeri la unul indulgent care să te treacă doar după niște întrebări de genul ai vreo boală, ai suferit de vreo boală recent & stuff și doctori care te controlează la sânge. Probabil cei ce nu trec au multe cicatrici.