| Deniisze a întrebat:

Pentru adolescenti happy
Voi ce parere aveti despre "uniformele" care s-au impus cica?
Adica na, eu stiu ca o uniforma se impune de la inceputul anului scolar, nu de la o luna de cand s-a inceput scoala straight face
Profesorii din consiliu s-au decis ca uniforma noastra sa fie o camasa/bluza/tricou alb, simplu daca se poate si pe deasupra vroiau sa avem sacou, dar s-a renuntat la acesta datorita faptului ca vara nu puteam sa purtam sacouri pe caldurile de foc sau iarna cand se da caldura in scoala si este foarte cald.Asa ca s-au gandit ca in loc de sacou sa purtam veste negre peste camasa/bluza/tricou. in jos vor pantaloni/blugi negri sau albastri sau fusta pana la genunchi. Nu este importanta tinuta in jos, dar ma cam enerveaza cu bluzele si camasile. Vreau si eu linkuri cu diverse bluze albe sau tricouri sau camasi si veste negre happy
Astept linkurile si parerile voastre.
La cele mai bune

Răspuns Câştigător
| Vampă a răspuns:

La mine în școală e dezastru cu uniformaangry : pantalonii trebuie sa fie negrii simplii fara niciun model pe ei iar bluza trebuie sa fie alba simplaangry

Dar nu înțeleg un lucru. atâta timp cât învăț ce mai contează cum ma imbrac(adică nu zic sa ne lase sa venim cu decolteu sau alte cacaturi dastea.sa ne lase macar cu blugi de culoare deschisa si alte bluze). pe tema asta pot sa iti vorbesc pana maine dimineață

A și sa nu uitam.eu am parul lung(ca și alte fete din școală) și îmi place sa il las desprins dar directoarea nu ne da voie.trebuie sa avem parul prins in coc si azi a venit cu figuri la mine ca cica aduce foarfeca sa imi taie parulangry

4 răspunsuri:
| Deniisze explică:

@VampireGirl
sunt de acord cu tine pe aceasta tema dar la noi nu s-a impus si cum sa ne tinem parul adica prins sau descprins straight face
si cu "Dar nu înțeleg un lucru. atâta timp cât învăț ce mai contează cum ma imbrac(adică nu zic sa ne lase sa venim cu decolteu sau alte cacaturi dastea.sa ne lase macar cu blugi de culoare deschisa si alte bluze)" sunt de acordwinking
Asta am zis-o si eu profesorilor de la scoala si s-au uitat crucis la mine si bla bla.
Trebuia sa se impuna la inceput nu din mijlocu anului straight face
Vai de invatamantu din ziua de azi...
s-a dus de rapa!

| Vampă a răspuns:

winking succes la școală

| daniela96d a răspuns:

Pai...sincer si eu am avut unifore in gimnaziu si le-am urat dar acum cand sunt la liceu nu am mai avut uniforme si am vazut diferenta la inceput este fain dar dupa un timp incepi sa petreci mai mult timp in fata sifonierului si a dulapului deoarece nu mai sti cum sa te imbraci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci m'au enervath asthia cu uformele lor...si tot cum am eu chef ma imbrak. Depinde unde stai, eu am nisthe tricouri albe ff dragute din ZARA. fundita?love struck